poniedziałek, 20 czerwca 2016

15 premier książkowych - lipiec 2016


Ostatnio przeczytałam fantastyczną książkę – „Cześć, co słychać?” Magdaleny Witkiewicz. Zanim jednak ją zrecenzowałam, zaczęłam czytać kolejną – „Zanim się pojawiłeś” Jojo Moyes. No i przepadłam. :-) To jedna z najlepszych powieści, jakie kiedykolwiek miałam w rękach. Nie tylko dostałam „książkowego kaca”, ale nie jestem w stanie napisać teraz żadnej recenzji. To tak piękna historia, że totalnie zabrakło mi słów... Jedyne, co mogę zrobić, to zaprosić Was na przegląd najciekawszych lipcowych nowości. A tych, jak zwykle, jest całkiem sporo:

Uzasadnione wątpliwości - Kasia Bulicz-Kasprzak 
Opis: Skończyło się lato, w ogrodach zakwitają zimowity. Lecz choć w powietrzu czuje się jesienny chłód, serca kobiet z Różanej pełne są gorących emocji. Maria, zakosztowawszy wolności, nie chce wracać do domu matki i po raz pierwszy w życiu zdobywa się na odwagę, by realizować swoje pragnienia. Karolina, którą przerosła rola samotnej matki, zaczyna rozumieć, że decyzje, jakie podjęła, wiążą się z określonymi konsekwencjami. Teresa, przyjmując od losu to, co odrzuciła Maria, być może zdobędzie szczęście. Agata powtarza sobie, że kocha męża, lecz trudno jej przyjąć jego przeprosiny. 
Wydawnictwo Prószyński i S-ka, premiera: 5 lipca

Między ustami a brzegiem pucharu - Maria Rodziewiczówna 
Opis: Między ustami a brzegiem pucharu… wiele wydarzyć się może. I wydarzyło się wiele. Pomiędzy chęcią a spełnieniem, pomiędzy decyzją a jej urzeczywistnieniem rozciąga się obszar niewiadomego, które czasami rozwiewa złudzenia, a czasem daje nadzieję. Oto hrabia Wenzel – jak sam o sobie mówi, Prusak z wychowania, języka, poglądów – nienawidzi szczerze Polaków i wszystkiego, co polskie. Kiedy ktoś wypomni mu, że jest półkrwi Polakiem – gotowy jest zabić! Hrabia to hulaka, rozkapryszony, próżny, niestały, leniwy człowiek, który nie ma głębszych zasad… do czasu. Pewnego dnia poznaje przypadkiem kobietę, która odmieni jego życie. 
Wydawnictwo MG, premiera: 6 lipca

Pierwsza przychodzi miłość - Emily Giffin 
Opis: Josi i Meredith to siostry. Meredtih jest mężatką i matką dwójki dzieci, Josi bezdzietną singielką – ale żadna z nich nie jest szczęśliwa. Josi robi to, co chce, a Meredith to, co należy – ale żadna z nich nie ma tego, o czym marzy. Kiedyś miały brata. „Miały”, dlatego wszystko jest teraz takie pokręcone. Wydaje Ci się, że znajdziesz szczęście, spełniając marzenia? A może będziesz szczęśliwa, jeśli pokochasz? Miłość nie zawsze przychodzi pierwsza, ale jest najważniejsza. 
Wydawnictwo Otwarte, premiera: 6 lipca

Listy z dziesiątej wsi - Agnieszka Olszanowska 
Opis: "Bóg opuścił mnie na worku z mąką”. Tak zaczyna opowieść o swoim życiu Beata. Jej mąż Michał opuszcza ją dla innej kobiety i wyjeżdża do Londynu, a ona zostaje sama z dwoma synami – bez pracy i środków do życia. Ta sytuacja zmusza ją do powrotu do rodzinnego domu na wsi, w którym mieszka jej brat. Zwierzyniec był przed laty piękną wsią. Teraz zmienia się w plantację kukurydzy. Znikają drzewa, sady, kwiaty, bo kukurydza przynosi największe dochody. Beata buntuje się, pragnie zachować cząstkę dawnego świata. Bierze pod opiekę zdziczały Stary Park.  
Wydawnictwo Prószyński i S-ka, premiera: 7 lipca

Mój największy błąd - Paula Daly 
Opis: Do czego jest gotowa posunąć się zdesperowana kobieta? Roz jest samotną matką, fizjoterapeutką, siostrą, przyjaciółką. I właśnie znalazła się w rozpaczliwej sytuacji. Jej gabinet splajtował, długi rosną, a teraz jeszcze będzie musiała wytłumaczyć synkowi, dlaczego ktoś zabrał im meble. I nagle praktycznie obcy człowiek składa jej propozycję. Za jedną wspólną noc zapłaci jej tyle, by mogła wyjść z finansowego dołka. Roz musi podjąć ważną decyzję.  Wciągający thriller pióra jednej z najbardziej poczytnych autorek w Wielkiej Brytanii. 
Wydawnictwo Prószyński i S-ka, premiera: 7 lipca

Szkoła wdzięku Madame Chic - Jennifer L. Scott 
Opis: Madame Chic, paryska mentorka Jennifer, była nie tylko wyrocznią stylu, ale i ucieleśnieniem wytworności w kontaktach z innymi osobami. Emanował z niej kojący spokój, a opanowanie i takt stanowiły jej najsilniejszą broń w trudnych chwilach. Biorąc ją za wzór, amerykańska autorka udowadnia, że odpowiednio dobrany strój, właściwa postawa, uprzejmość, gościnność czy elokwencja, współtworzą wdzięk osobisty i bardziej niż markowe ubrania czy kosztowna biżuteria budują nasz obraz w oczach innych ludzi. Ten uroczy, napisany z humorem i ujmującym wdziękiem poradnik stanowi niewyczerpane źródło porad i inspiracji na każdą okazję. 
Wydawnictwo Literackie, premiera: 7 lipca

Pod jednym niebem - Joseph Kim, Stephan Talty 
Opis: Ściskająca za gardło opowieść o głodowaniu i sztuce przetrwania w Korei Północnej. W zamkniętym i mało znanym świecie Joseph Kim żył jak każdy zwyczajny chłopiec. Kiedy jednak skończył pięć lat, nadeszła pierwsza fala Wielkiego Głodu, przedłużająca się, upokarzająca i wyniszczająca klęska, która spowodowała śmierć milionów ludzi, także jego ojca, a wielu innych Koreańczyków, tak jak jego matkę i siostrę, zmusiła do ucieczki za chińską granicę, do godzenia się na życie w upodleniu, do sprzedawania dzieci. Joseph znalazł się sam na ulicy w Korei. 
Wydawnictwo Prószyński i S-ka, premiera: 12 lipca

Na zachód od wolności - Thomas Engström
Opis: Marrakesz, lipiec 2011 roku: W zakładzie fryzjerskim brutalnie zamordowano trzech Amerykanów. Śledztwo jest objęte tajemnicą. Tydzień później do Ambasady Stanów Zjednoczonych w Berlinie dzwoni kobieta, twierdząc, że posiada informacje na temat zabójstwa. Okazuje się, że jej informacje rzeczywiście mają fundamentalne znaczenie, ponieważ dotyczą jednego z najbardziej energicznie poszukiwanych wrogów USA. Szef placówki CIA w Berlinie zdaje sobie sprawę, że trafił na coś wielkiego. Kontaktuje się ze swoim byłym agentem, który ma się zająć sprawą. Zaczyna się pościg. 
Wydawnictwo Sonia Draga, premiera: 13 lipca

Przekonaj mnie, że to ty - Anna Karpińska 
Opis:  Urszula nie potrafi pozbierać się po śmierci męża, więc Edyta, świeżo upieczona maturzystka, postanawia pomóc matce w prowadzeniu pensjonatu nad morzem. A jednocześnie próbuje dać sobie czas na podjęcie decyzji, co zrobić z własnym życiem. Obie muszą stawić czoło niewiadomemu, mimo trudnej przeszłości, niełatwych relacji i skrajnie różnych postaw wobec świata. Czy Urszula zawsze wie, co jest najlepsze dla córki? Ile można zrobić w imię miłości do matki? Poruszająca opowieść o życiu dwóch najbliższych sobie kobiet, które aby się zrozumieć, muszą pokonać długą drogę. 
Wydawnictwo Prószyński i S-ka, premiera: 19 lipca

Jak powietrze - Agata Czykierda-Grabowska 
Opis: Zwykła dziewczyna, zwykły chłopak, niezwykła miłość. Niektórym może się wydawać, że Oliwii niczego nie brakuje: przystojny chłopak, świetne studia, wieczory spędzane w warszawskich klubach. Ale gdy los stawia na jej drodze Dominika, w jego bursztynowych oczach dziewczyna dostrzega coś, czego nie dał jej wcześniej nikt inny. Dominik mieszka w obskurnej kamienicy na Pradze i musi zajmować się młodszym rodzeństwem. W jego życiu nie ma miejsca na rozrywki ani nawet na marzenia. Choć pochodzą z dwóch różnych światów, wkrótce okazuje się, że nie mogą bez siebie żyć. On przynosi jej długo oczekiwany spokój, ona jest dla niego jak powietrze. 
Wydawnictwo OMGBook, premiera: 20 lipca

Kuszenie losu - Jane Green 
Opis: Kiedy Gabby poznała Elliotta, wiedziała, że to mężczyzna dla niej. Przez dwadzieścia lat małżeństwa nigdy nie wątpiła w miłość do niego – nawet gdy nie chciał jej dać jedynej rzeczy, na której nadal najbardziej jej zależy. Teraz ich dwie córki dorastają i Gabby czuje, że czas i młodość przemijają. Po raz pierwszy w życiu ogarnia ją niepokój. I wtedy spotyka Matta... Odurzona emocjami, które budzi w niej ten przystojny i odnoszący sukcesy młody mężczyzna, nie dostrzega, co może stracić. W jednej beztroskiej chwili niszczy wszystko, co jest dla niej drogie. 
Wydawnictwo Sonia Draga, premiera: 20 lipca

Mniej złości, więcej miłości - Natalia Sońska 
Opis: Kinga pracuje w redakcji pisma modowego „Pearl”. Jej życie jest idealnie poukładane i pozbawione problemów. Fajna praca i zakochany w dziewczynie po uszy fotograf Daniel są cudownym uzupełnieniem sielanki. Nic nie zapowiada nagłego załamania… Życie Kingi zmienia się jednak diametralnie, gdy dziewczyna dowiaduje się, że jej ukochany wyjeżdża na międzynarodowy kontrakt do Afryki i zostawia ją na kilka miesięcy. Ale nie jest to jedyna szokująca wiadomość… To historia o przyjaźni, uczuciach, rodzinnych więziach, zagadkach i poświęceniu. 
Wydawnictwo Czwarta Strona, premiera: 20 lipca

Opowieść niewiernej - Magdalena Witkiewicz 
Opis: Ewa i Maciek biorą ślub. Dla niego to racjonalny krok, dla niej spełnienie marzeń. Małżeństwo nie jest jednak bajkowe. Dla Ewy zabrakło miejsca w napiętym grafiku męża. Dzieci? Temat tabu, a później powód rozczarowania. W życiu Ewy pojawia się przyjaciel i kochanek z czasów młodości. Czy to Ewa, ta niewierna, jest wszystkiemu winna? Nawet w małżeństwie, któremu nie można zarzucić nic, prócz tego, że brak w nim miłości? Czy Ewa i Maciek mają jeszcze jakąś szansę? Autorka nie daje jednoznacznych odpowiedzi, nie osądza, ale dotyka sedna. 
Wydawnictwo Filia, premiera: 20 lipca

Powietrze, którym oddycha - Brittainy C. Cherry 
Opis: "Ostrzegano mnie przed Tristanem Colem. „Trzymaj się od niego z daleka”, mówili. „Jest okrutny”. „Jest zimny”. „Życie go nie oszczędzało”. Łatwo skreślić człowieka na podstawie jego przeszłości. Właśnie dlatego łatwo dostrzec w Tristanie potwora. Ale ja nie potrafiłam tego zrobić. Zaakceptowałam spustoszenie, które w nim panowało. Sama czułam się bardzo podobnie. Oboje wypełnieni pustką. Oboje szukający czegoś innego. Czegoś więcej. Oboje pragnęliśmy poskładać roztrzaskane fragmenty naszej przeszłości". 
Wydawnictwo Filia, premiera: 20 lipca

Takie rzeczy tylko z mężem - Agata Przybyłek 
Opis: Co powinna zrobić kobieta, której mąż zamiast ciepła domowego ogniska, woli ganiać po lasach w poszukiwaniu skarbów? Zuzannie wydaje się, że ma wspaniałe życie: stałą pracę, duży dom, synka i męża. No dobrze, tego ostatniego tylko miewa, co boleśnie uświadamia jej psycholożka Matylda Mak. Zainspirowana jej zachętami Zuzanna postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i zawalczyć o uwagę Ludwika. To jednak wcale nie będzie takie łatwe… Do czego posunie się zaniedbana kobieta? I czy wybrane sposoby na odzyskanie męża przyniosą rezultat? 
Wydawnictwo Czwarta Strona, premiera: 20 lipca
 

***
Moimi lipcowymi typami są: „Opowieść niewiernej”, „Listy z dziesiątej wsi” i „Mój największy błąd”. Też udało Wam się wybrać książki, na które szczególnie czekacie?

33 komentarze:

 1. Z opisów mnie jakoś nie kuszą, ale widać, jak na naszym rynku się za to coraz ładniejsze okładki robią :D.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też bardzo zwracam uwagę na okładki. Kuszą zdecydowanie bardziej niż opisy. :-)

   Usuń
 2. Piątka! Też kocham "Zanim się pojawiłeś", teraz do płaczu doprowadza mnie piosenka "Not today" Imagine Dragons, którą puszczano podczas napisów przy ekranizacji (posłuchaj, jest piękna! :) )
  Co do zapowiedzi- czekam na Giffin, którą bardzo lubię i "Powietrze, którym oddycha". Filia wydaje ostatnio niepokojąco dużo książek, które chcę mieć:D

  Pozdrawiam ciepło,
  Paulina z naksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super piosenka, wprost uwielbiam takie klimaty! Podobnie jak "Photograph" Eda Sheerana. Nie mogę się uwolnić od tego filmu, książki, ścieżki dźwiękowej. Brak słów. :-)

   Usuń
 3. Najbardziej kusi mnie książka Emily Giffin. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sporo ciekawych publikacji. Może na którąś się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dwie pozycje mnie zaciekawiły "Powietrze, którym oddycha" i "Między ustami, a brzegiem pucharu" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Na zachód od wolności" brzmi nawet ciekawie ;)

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 7. Opowieść niewiernej - Magdalena Witkiewicz , Pod jednym niebem - Joseph Kim, Stephan Talty, Uzasadnione wątpliwości - Kasia Bulicz-Kasprzak, Mój największy błąd - Paula Daly, Jak powietrze - Agata Czykierda-Grabowska - te tytułu interesują mnie najbardziej :).

  OdpowiedzUsuń
 8. Najbardziej czekam na książkę Agaty Przybyłek. No i oczywiście na kolejną książkę Brittainy C. Cherry. Ciekawi mnie też książka Natalii Sońskiej, historia z debiutu autorki, jakoś specjalnie mnie nie kupiła, ale lekki styl autorki mnie przekonał :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wykończę się jak nic :) Skąd wziąć na to wszystko czas? Czekam na kolejny tom serii Kasi Bulicz-Kasprzak i gorąco Ci polecam, myślę, że podobałaby Ci się ta seria. Oczywiście przeczytam też nową powieść Cherry i "Jak powietrze", którego jestem ambasadorką.

  OdpowiedzUsuń
 10. Cherry wydaje kolejną powieść, a ja jeszcze "Pana Danielsa" nie przeczytałam! Oprócz tej książki zaintrygowały mnie "Mój największy bląd", "Pod jednym niebem" i "Powietrze, którym oddycham".
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie!

  OdpowiedzUsuń
 11. "Mój największy błąd" brzmi ciekawie. Zastanowię się nad zakupem.
  http://books-by-dzoana.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. "Mój największy błąd" i "Pod jednym niebem" koniecznie :) Ale nie marudziłabym także, gdyby trafiła do moich rąk nowa książka Emily Giffin, swego czasu byłam wielką fanką :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jak powietrze właśnie do mnie idzie i czekam jeszcze na Emily Giffin. W czasach gimnazjum bardzo ją lubiłam. Ja w lipcu czekam jeszcze na Błąd Elle Kennedy (Układ tej autorki mnie zachwycił!) oraz Kiedy pada deszcz :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Tak szczerze lipcowe nowości średnio mi pasują ;) Chociaż pewnie na coś się skuszę do czytania, ale nie mam czegoś takiego, że muszę to mieć :)
  A "Opowieść niewiernej" już dawno temu czytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Coś czuje, że mój portfel wreszcie odpocznie. Chociaż wszystko może się zmienić, gdy zapoznam się z jakąś opinią, która mnie totalnie zachęci. :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Interesuje mnie tylko jedna: "Powietrze, którym oddycha", bo uwielbiam Brittainy C. Cherry :)
  Pozdrawiam.
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Z niecierpliwością czekam na "Takie rzeczy tylko z mężem".

  OdpowiedzUsuń
 18. Jestem bardzo ciekawa książki "Powietrze, którym oddycha". Ostatnio nawet polubiłam takie opowieści, więc chętnie ją przeczytam. Reszta jakoś mnie nie interesuje zbytnio :)


  Pozdrawiam,
  http://miedzypolkami-ksiazki.blogspot.com/2016/06/tytany.html

  OdpowiedzUsuń
 19. Chciałabym kiedyś przeczytać "Powietrze...", bo jakoś coraz bardziej lubię książki Filii, miło mnie zaskakują. ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Większość chciałabym przeczytać już teraz! Takie fajne nowości się zapowiadają, że już nie mogę się doczekać, aż książki wpadną w moje łapki :) Szczególnie zainteresowały mnie: "Powietrze, którym oddycha" i "Kuszenie losu", ale i pozostałe przeczytałabym z wielką chęcią! :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Dzisiaj mam dzień podziwiania okładek :P Prawie wszystkie mi się podobają. Wcześnie opublikowałaś te premiery, aż z wrażenia zerknęłam w kalendarz.

  Kasia
  ebookowe-recenzje.blogspot.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. "Powietrze, którym odycha" to pozycja, która mnie baardzo zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Właśnie wracam z wakacji i tam prym obok "Me Before You" wiodła właśnie książka "Mój największy blad". Stwierdziłam, że będę czekać na jej polska premiera i cieszę się, że to już :)

  OdpowiedzUsuń
 24. W planach mam książkę Emily Giffin:)

  OdpowiedzUsuń
 25. ,,Mój największy błąd" też bym chętnie przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 26. Nic takiego, co szczególnie by mnie zachęciło nie znalazłam, ale może to i lepiej, bo dalej mam długą listę książek, które koniecznie muszę kupić.

  OdpowiedzUsuń
 27. Chętnie sięgnę po "Powietrze, którym oddycha" :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Znalazłam kilka typów i już nie mogę się doczekać! ;)

  OdpowiedzUsuń
 29. Kolejna dawka świetnych nowości, które koniecznie chciałabym mieć! Jednak najbardziej spodobała mi się "Mój największy błąd", ale i wiele innych również mnie interesuje :)


  www.zksiazkadolozka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 30. ,,Pod jednym niebem" to mój typ nr 1!

  OdpowiedzUsuń
 31. Z tego spisu nic mnie nie zainteresowało, ale mam w domu Uzasadnione wątpliwości, Opowieść niewiernej i Mniej złości, więcej Miłości, bo siostra je czyta.

  OdpowiedzUsuń