wtorek, 31 maja 2016

15 premier książkowych - czerwiec 2016


Czerwiec zapowiada się rewelacyjnie pod znakiem powieści obyczajowych. Ale nie tylko. Sprawdźcie, co ciekawego wyszukałam w zapowiedziach wydawnictw na nadchodzący miesiąc. Jak zawsze, będzie się działo. :-)


Fobos - Victor Dixen
Opis: Léonor wchodzi na pokład statku kosmicznego. Doskonale pamięta moment, w którym zobaczyła ogłoszenie o naborze do programu „Genesis”, pierwszego reality show w kosmosie. Sześć dziewczyn i sześciu chłopaków wybranych w ogólnoświatowym castingu ma założyć pierwszą ludzką kolonię na Marsie. Będą poznawać się podczas sześciominutowych randek, by zdecydować, z kim założą rodzinę, gdy dotrą do celu. Léonor uważa, że to jej jedyna szansa nie tylko na zdobycie sławy, ale i na lepsze życie. Nie ma nic do stracenia i zamierza rozegrać tę grę po swojemu.
Wydawnictwo Otwarte, premiera: 1 czerwca

Karawana kryzysu - Linda Polman
Opis:
Nigdy wcześniej nie istniało tak wiele instytucji niosących pomoc. Karawana organizacji humanitarnych wraz z podążającymi ich śladem gwiazdami muzyki, aktorami, politykami i dziennikarzami sunie po kontynentach, przesuwając się od obszaru dotkniętego kryzysem do strefy wojennej, przepełnionych obozów dla uchodźców, do zbombardowanych wiosek. Niesienie pomocy stało się przemysłem, w którym obraca się miliardami, walczy o jak największy udział w rynku i robi wszystko, by uprzedzić konkurentów. Kiedy zasady humanitarne przestają być etyczne?
Wydawnictwo Czarne, premiera: 1 czerwcaA między nami wspomnienia - Gabriela Gargaś
Opis: Ada traci wszystko, co do tej pory było w jej życiu ważne. Trudne okoliczności zmuszają ją do rozstania z ukochanym. Przez kilka lat żyje jak w letargu. Pewnego dnia postanawia odwiedzić swoją babcię, Marię, która w zaufaniu opowiada wnuczce swoją historię. Młodość Marii przypadła na okres wojny. To był trudny i bolesny czas. Pomimo okrucieństw wojny kobieta zakochała się do szaleństwa w mężczyźnie, którego nie powinna była pokochać. Czy to uczucie miało szansę przetrwać skoro Franz był Niemcem? Maria stara się przekonać wnuczkę, że w życiu liczy się tylko miłość.
Wydawnictwo Filia, premiera: 2 czerwcaCień góry - Gregory David Roberts
Opis: Długo oczekiwana kontynuacja „Shantaram”. Minęły dwa lata.  Lin stracił dwie najważniejsze osoby w życiu – przewodnika duchowego Kadirbaja i miłość życia, Karlę, która została poślubiona przez hinduskiego potentata medialnego. Po kolejnej szmuglerskiej akcji wraca do Bombaju, który zmienił się nie do poznania.  Wielu jego przyjaciół ruszyło w dalszą drogę, nowi przywódcy mafijnej siatki prześcigają się w coraz brutalniejszych interesach, a osławiony święty człowiek kwestionuje wszystko, czego Lin nauczył się o życiu i miłości. Teraz musi znaleźć swoje miejsce w mieście zła.
Wydawnictwo Marginesy, premiera: 2 czerwca

 

Mów do mnie - Lisa Scottoline
Opis:
Eric, ordynator oddziału psychiatrii szpitala na przedmieściach Filadelfii, nie może narzekać na brak sukcesów zawodowych. Tymczasem życie osobiste pozostawia wiele do życzenia. Po rozstaniu z żoną zmaga się z obowiązkami samotnego ojca, usiłując zapewnić córce poczucie bezpieczeństwa. Nagle cały świat Erica zaczyna drżeć w posadach za sprawą nowego pacjenta. Siedemnastoletni Max cierpi z powodu nieuchronnie zbliżającej się śmierci jego ciężko chorej, ukochanej babci. To w połączeniu z silną nerwicą natręctw czyni z niego pacjenta stanowiącego potencjalne zagrożenie.
Wydawnictwo Prószyński i S-ka, premiera: 2 czerwca

 Kiedy odszedłeś - Jojo Moyes
Opis:
„Nie myśl o mnie za często… Po prostu żyj dobrze. Po prostu żyj” – Will. Tyle że Lou nie ma pojęcia, jak to zrobić. I trudno jej się dziwić. A jednak „Kiedy odszedłeś” to nie tylko historia o podnoszeniu się po utraconej miłości, lecz także inspirująca opowieść o nowych początkach. Pamiętając o obietnicy złożonej ukochanemu, Lou stara się znajdować nowe powody, dla których warto czekać na każdy kolejny dzień. Miłośnicy pisarstwa Jojo Moyes odnajdą w tej książce to, co najbardziej cenią w jej twórczości: ujmujący humor, autentyzm i zapadających w serce bohaterów. 
Wydawnictwo Między Słowami, premiera: 6 czerwcaNie czas na miłość - Agnieszka Walczak-Chojecka
Opis:
Ta miłość nie powinna się zdarzyć. Porywająca opowieść o losach grupy młodych ludzi na tle bałkańskiej wojennej zawieruchy początku lat dziewięćdziesiątych. Niezwykła historia miłości Chorwatki Jasminy i Serba Dragana. Miłości, która w świecie ogarniętym etniczną nienawiścią nie powinna się zdarzyć. Współcześni Romeo i Julia mają przeciw sobie wszystkich: nacjonalistycznie nastawionego ojca Jasminy, serbskiego szpiega, a nawet matkę Dragana - Polkę. Katarzyna wprowadza w ich związek zamęt nie mniejszy niż zwaśnieni politycy. 
Wydawnictwo Filia, premiera: 8 czerwca
Dobra matka - Małgorzata Rogala
Opis:
W Lesie Kabackim zostaje zastrzelona młoda kobieta, matka kilkuletniej dziewczynki. Niedługo po tym w podobnych okolicznościach ginie druga kobieta – także matka. Obie ofiary nieustannie dzieliły się prywatnością. Tuż przed śmiercią każda z nich otrzymała tajemniczą wiadomość o treści „bądź dobrą matką”. Policjanci Agata Górska i Sławek Tomczyk prowadzą skomplikowane i wielowątkowe śledztwo, podczas którego odkrywają wiele brudnych tajemnic. Poza schwytaniem mordercy starsza aspirant Agata będzie musiała zmierzyć się także ze swoją przeszłością…
Wydawnictwo Czwarta Strona, premiera: 15 czerwca
Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań - Opracowanie zbiorowe
Opis:
12 autorów powieści dla młodzieży sprawi, że poczujesz zapach lata i ciepło miłości. Geek filmowy podkochuje się w koleżance z pracy. Mark i Margaret utknęli w czasie. W kółko przeżywają ten sam dzień. Chłopak w śpiączce i jego przyjaciółka mają szansę powrócić do przeszłości i na nowo przeżyć najlepsze chwile. Co się stanie, jeśli jedno z nich postanowi zmienić bieg wydarzeń? Przejażdżki na motorze, seanse filmowe, spiski animatorów w ośrodkach wczasowych, ogniska na campingu i zapach morza – w tych opowiadaniach jest wszystko, czego oczekujesz od wakacji życia.
Wydawnictwo Otwarte, premiera: 15 czerwca

Miejsce na ziemi - Umi Sinha
Opis:
Dwunastoletnia Lila jest świadkiem rodzinnej tragedii – przy zaproszonych na wystawną kolację gościach jej matka wręcza ojcu prezent: ręcznie tkany obrus. Dziewczynka nie widzi, co się na nim znajduje, ale efekt jest porażający – goście uciekają, a ojciec popełnia samobójstwo. Ta tragedia kładzie kres jej dzieciństwu w Indiach i zmusza do wyjazdu do Sussex. Tu Lila postanawia rozwikłać zagadkę – listy pisane przez babkę, a także dzienniki jej ojca układają się w mroczną historię rodziny. Historię o miłości, namiętności, szaleństwie, zemście, konfliktach i poszukiwaniu miejsca na ziemi.
Wydawnictwo Marginesy, premiera: 15 czerwca

Kiedy pada deszcz - Lisa De Jong
Opis:
„Odkąd sięgam pamięcią, Beau Bennett był moim najlepszym przyjacielem. Kochałam się w nim, zanim wszystko się zawaliło. Teraz chłopak chce ode mnie czegoś więcej, ale nie jestem w stanie mu tego dać. Wszystko się zmieniło. Chciałabym móc powiedzieć mu dlaczego, ale nie potrafię. Nie wiedziałam, jak bardzo go potrzebuję, póki nie wyjechał na studia, a ja zostałam kompletnie sama. Pewnego dnia do miasta zawitał Asher Hunt. Chłopak z ciemnymi, urzekającymi oczyma i zarozumiałym uśmieszkiem tchnął życie w to, co ze mnie pozostało”.
Wydawnictwo Filia, premiera: 22 czerwca

Sekret perfum - Fiona McIntosh
Opis:
Fleurette, jedyna córka w zamożnej rodzinie Delacroix trudniącej się wyrobem perfum, zostaje zmuszona do poślubienia człowieka, który budzi w niej odrazę – Aimery’ego, szefującego wiodącej fabryce pachnideł we Francji. Brat Aimery'ego wysyła do niej list, w którym ostrzega Fleurette przed tym małżeństwem. Wkrótce dziewczyna staje w obliczu przerażającej tajemnicy, zdolnej zniszczyć obydwie rodziny. „Sekret perfum” to historia o namiętności, obowiązku, pożądaniu i kłamstwie.
Wydawnictwo Filia, premiera: 22 czerwca

Apetyt na życie - Mary Simses
Opis:
Ellen chce spełnić wyrażoną na łożu śmierci prośbę babci – odnaleźć chłopaka z małego miasteczka, w którym babcia była kiedyś zakochana, i przekazać mu jej list. Porzucając Manhattan oraz narzeczonego z wyższych sfer, młoda kobieta wyrusza do Beacon. Krótka wizyta szybko się komplikuje, gdy omal nie tonie w oceanie i zostaje wyratowana przez cieślę będącego przypadkowym świadkiem zdarzenia. Za sprawą wypadku Ellen zostaje kimś na kształt lokalnej sławy, co może jej dopomóc w odkryciu ukrywanej przez babcię przeszłości – lub wręcz przeciwnie.
Wydawnictwo Prószyński i S-ka, premiera: 23 czerwca

Absolwenci- Erich Segal
Opis:
Harvard, jedna z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie. Na zjeździe absolwentów rocznika 1958 spotyka się pięciu mężczyzn, niegdyś wybitnych studentów. Uroczystości są okazją, by porównać osiągnięcia, dokonać resume, pochwalić się sukcesami. Co pozostało z pełnych ambicji i wiary młodzieńców? I jaką cenę przyszło im za płacić za realizację najskrytszych marzeń. Powieść Segala jest kroniką życia kilku rodzin, które możemy obserwować na przestrzeni ćwierćwiecza, opowieścią o poszukiwaniu prawdy o sobie, zagubieniu i o tym, jak trudno jest żyć z piętnem sukcesu.
Wydawnictwo Albatros, premiera: 24 czerwca

Osobliwe szczęście Arthura Peppera - Phaedra Patrick 
Opis:
Artur Pepper wiedzie ustabilizowane życie. Każdego dnia wstaje o 7:30 rano, dokładnie tak, jak za życia swojej żony, Miriam. Zakłada te same szare spodnie i musztardową kamizelkę. Podlewa paprotkę o imieniu Frederica i wychodzi do ogrodu. Jednak w pierwszą rocznicę śmierci Miriam, coś się zmienia. Przeglądając rzeczy żony, Artur trafia na złotą bransoletkę z przywieszkami, której nigdy wcześniej nie widział. Podążając jej tropem wyrusza w niezwykłą podróż - z Londynu, przez Paryż, aż do Indii - odkrywając historie ukryte za każdym z wisiorków i nieznane fakty z życia Miriam.
Wydawnictwo Albatros, premiera: 24 czerwca
W tym miesiącu moimi typami są: „Fobos” oraz „A między nami wspomnienia”. Czy Wam też rzuciło się coś w oczy? :-)

28 komentarzy:

 1. "Dobra matka" mnie zaciekawiła, lubię takie historie o tajemnicach, o demonach przeszłości, zapowiada się nieźle. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedy odszedłeś zapewne przeczytam, skoro Zanim się pojawiłeś już mam na półce :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno przeczytam Kiedy odszedłeś, gdyż pierwszy tom był genialny :) myślę, że skuszę się też na wakacyjne opowiadania :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeczytałabym szczególnie "Miejsce na ziemi" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Polecam książkę Agnieszki Walczak-Chojeckiej. Jestem już po lekturze, jest rewelacyjna.

  OdpowiedzUsuń
 6. ,,Kiedy pada deszcz" i ,,kiedy odszedłeś" to są książki, które muszę mieć! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. I właśnie na tego posta czekałam, uwielbiam przeglądać zapowiedzi :) Przede wszystkim zainteresował mnie "Fobos" i "Karawana kryzysu"- myślę, że to będę naprawdę mocne lektury :)

  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja już upatrzyłam sobie kilka książek... ciekawe co z tego wyjdzie ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Opowiadania od Otwartego i książka Moyes bardzo (chyba aż za bardzo :D ) przyciągają mój wzrok. Hm. Tak. A miałam oszczędzać :D

  Pozdrawiam,
  Paulina z naksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Miejsce na ziemi wydaje się mieć bardzo intrygująca fabułę. Nie wiedziałam tez, ze Shantaram ma kontynuację.

  OdpowiedzUsuń
 11. Muszę mieć "Kiedy odszedłeś". Q.Q
  Pozdrawiam!
  Hon no Mushi

  OdpowiedzUsuń
 12. Patrzę na te okładki i stwierdzam, że wydawnictwa stawiają ostatnio raczej na róż :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Może być ciekawie. Niektóre okładki robią wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
 14. "Kiedy odszedłeś" chyba sobie daruję, ale chętnie bym sięgnęła po "Kiedy pada deszcz" :)
  Pozdrawiam.
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Z przedstawionych przez Ciebie pozycji interesuje mnie Fobos ;)

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 16. Oj widzę, że w czerwcu czeka mnie duży wydatek :D Tyle ciekawych pozycji :)
  Pozdrawiam http://subiektywnymokiem7.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 17. Z tych pozycji najbardziej kusi mnie "Dobra matka". Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 18. "Kiedy odszedłeś" chciałabym przeczytać. Ciekawa jestem również "Osobliwego szczęścia Arthura Peppera".

  OdpowiedzUsuń
 19. Fobos gorąco polecam :) Miała kilka mankamentów, ale za taką dawkę emocji warto przymknąć na nią oko. Bardzo chętnie przeczytam też Kiedy pada deszcz i Błąd Elle Kennedy, którego tutaj akurat nie ma. Ale on chyba będzie już w lipcu... :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Czekam na Jojo Moyes 😊 ale widzę jeszcze kilka ciekawych pozycji

  OdpowiedzUsuń
 21. W tym miesiącu wychodzi sporo książek, które chcę przeczytać, m.in. "Fobos" :)

  OdpowiedzUsuń
 22. "Sekret perfum","Mow do mnie","A między nami wspomnienia"bardzo ale to bardzo mnie zaciekawiły ❤ reszta nowości również

  OdpowiedzUsuń
 23. "Sekret perfum","Mow do mnie","A między nami wspomnienia"bardzo ale to bardzo mnie zaciekawiły ❤ reszta nowości również

  OdpowiedzUsuń
 24. Niedługo przeczytam "Kiedy odszedłeś" i mam nadzieję, że nie pożałuję! :)
  Zaciekawiona natomiast jestem nowością, którą widzę dopiero tutaj, mianowicie "Dobra matka".

  www.zksiazkadolozka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 25. ,,Absolwentów" czytałam kiedyś, to pewnie nowe wydanie. Kilka książek chętnie bym przeczytała z nowości czerwcowych.

  OdpowiedzUsuń
 26. Fobos zapowiada się bardzo interesująco :)

  OdpowiedzUsuń
 27. "Fobos" brzmi naprawdę imponująco, ale ja zapolowałam na "Cień góry" kontynuację "Shantaram", które tak kocham <3 Stoi już na mojej półce i prezentuje się nadzwyczajnie ;).

  OdpowiedzUsuń
 28. ,,Karawana kryzysu" najbardziej mnie interesuje!

  OdpowiedzUsuń