sobota, 6 maja 2017

15 premier książkowych - maj 2017


Patrząc na nowości majowe, rzucają się w oczy przede wszystkim bajeczne okładki. Ciekawe, czy kryją w sobie równie bogate treści? Zapraszam na przegląd najciekawszych nadchodzących premier.

Confess - Colleen Hoover 
Opis: Utalentowany malarz kolekcjonuje anonimowe wyznania i przenosi je na płótno, zamieniając słowa w obrazy, w których ukrywa też własne tajemnice. Auburn pojawia się w jego galerii akurat wtedy, gdy Owen szuka asystentki. Dziewczyna od kilku lat walczy o odzyskanie normalnego życia i desperacko potrzebuje pieniędzy. Zakochanie się w przystojnym malarzu nie jest częścią jej planu, ale przekorne przeznaczenie stawia na swoim. Wydaje się, że Owen jest dla niej szansą na znalezienie ukojenia i wsparcia, a ona dla niego natchnieniem i nowym kolorem w autoportrecie. Wzajemne uczucie dodaje życiu barw, jednak tajemnice zaczynają tworzyć rysy na ich związku. 
Wydawnictwo Otwarte, premiera: 10 maja

Czereśnie zawsze muszą być dwie - Magdalena Witkiewicz 
Opis: Zosia otrzymuje w spadku od pani Stefanii zrujnowaną willę w Rudzie Pabianickiej. Rudera okazuje się domem z duszą uwięzioną w dalekiej przeszłości. Stary dom otoczony sadem – niegdyś piękny – kryje sekrety swoich mieszkańców. Zosia powoli zgłębia jego tajemnice. Kiedy na jej drodze pojawi się Szymon, odkryje najważniejszy sekret: dowie się, czym są prawdziwa przyjaźń oraz miłość. Zrozumie, że tak jak drzewa czereśni muszą rosnąć obok siebie, by wydać owoce, tak ludzie muszą się kochać, by ich wspólna droga przez życie miała sens. Powieść o przeszłości zaklętej w każdym dniu i o darach, które otrzymujemy od losu, jeśli patrzymy sercem… 
Wydawnictwo Filia, premiera: 10 maja

Deniwelacja - Remigiusz Mróz 
Opis: Gdzie jest Wiktor Forst? To pytanie zadają sobie zakopiańscy śledczy, gdy topniejący w Tatrach śnieg odsłania makabryczny widok na zboczach Giewontu. Odnalezione zostają zwłoki grupy kobiet, których za życia nic ze sobą nie łączyło. Żadna wycieczka nie zaginęła zimą na szlakach, a wszystkie ofiary wypadków w górach zostały odnalezione. W dodatku na ciałach nie ma śladów świadczących o tym, by doszło do zabójstw. Kiedy w Zakopanem znikają jednak kolejne kobiety, nie ma wątpliwości, że na Podhalu pojawił się seryjny zabójca. Policja odkrywa ślad prowadzący do Forsta. Problem w tym, że nikt nie wie, gdzie od roku przebywa były komisarz… 
Wydawnictwo Filia, premiera: 10 maja

Historia Mademoiselle Oiseau - Andrea de La Barre de Nanteuil 
Opis: Pięknie ilustrowana opowieść o przyjaźni, marzeniach, dorastaniu i paryskiej modzie. Serce Paryża. To tutaj, na ostatnim piętrze starej kamienicy mieszka elegancka i bardzo osobliwa Mademoiselle Oiseau. Ile ma lat? Nie pytajcie, tego nie wie nikt. Prawdę mówiąc, sąsiedzi z rzadka tylko widują ją na balkonie, gdzie wystrojona w perłowy naszyjnik pokazuje się w towarzystwie swoich kotów i ptaszków. Piętro niżej mieszka dziewięcioletnia Isabella, dziewczynka tak zwyczajna, że aż niewidzialna. Tak, nikt jej nie dostrzega, nikt z nią nie rozmawia, nie chce się z nią bawić. Pewnego dnia po powrocie ze szkoły Isabella naciska zły guzik windy i przez pomyłkę wjeżdża do mieszkania panny Oiseau… Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni. 
Wydawnictwo Literackie, premiera: 10 maja

Konkurs na żonę - Beata Majewska 
Opis: Młody prawnik z Krakowa, Hugo Hajdukiewicz, planuje jak najszybciej zmienić stan cywilny. Założenie rodziny przed trzydziestymi urodzinami to warunek narzucony mu w testamencie przez wuja. W poszukiwaniu idealnej kandydatki pomysłowy biznesmen wprowadza w życie plan „Żona”. Wkrótce poznaje młodziutką, nieśmiałą studentkę. Niedomyślająca się niczego dziewczyna szybko ulega urokowi przystojnego mężczyzny. Jednak misternie przygotowany plan matrymonialny niespodziewanie wymyka się spod kontroli… 
Wydawnictwo Książnica, premiera: 10 maja

Wszystkie twoje marzenia - Agata Czykierda-Grabowska 
Opis: Kiedy Kamil poznaje Maję, ta planuje właśnie wrzucenie swojego starego opla do Wisły. Pełna energii i mająca ogromny apetyt na życie dziewczyna od początku fascynuje przystojnego studenta, ale też od razu wyraźnie stawia granicę: Obiecaj mi, że nigdy się we mnie nie zakochasz. Początkowo Kamil nie widzi w tym nic złego. Dopiero przeprowadził się do Warszawy, zaczął studia. Mogą być kumplami z akademika. Albo friends with benefits… Ale czy taka relacja jest możliwa? Skoro są tylko przyjaciółmi, to dlaczego Kamil ma ochotę rozszarpać każdego faceta, który zbliży się do Mai? I jaka tajemnica nie pozwala Mai na planowanie przyszłości? 
Wydawnictwo OMG Books, premiera: 10 maja

Zapisane w wodzie - Paula Hawkins 
Opis: Kilka dni przed śmiercią Nel Abbott dzwoni do swojej siostry. Jules nie odbiera, ignorując jej prośbę o pomoc. Nel umiera. Mieszkańcy miasteczka mówią, że „skoczyła“. A Jules musi wrócić do miejsca, z którego kiedyś uciekła – miała nadzieję, że na dobre – aby zaopiekować się swoją piętnastoletnią siostrzenicą. Julia się boi. Tak bardzo się boi. Dawno pogrzebanych wspomnień, starego młyna, świadomości, że Nel nigdy by tego nie zrobiła. A najbardziej boi się wody i zakola rzeki. Paula Hawkins przedstawia nowy porywający thriller, w którego tle czają się historie z przeszłości i drzemie siła, z jaką potrafią one zniszczyć ludzkie życie. 
Wydawnictwo Świat Książki, premiera: 10 maja

Kwiat, który nie rozkwitnie - Anchee Min 
Opis: Pełna wzlotów i upadków samotna podróż w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, o której Anchee Min opowiada w sposób niezwykle przejmujący. Samodzielna nauka języka angielskiego, praca ponad siły, spanie w nieogrzewanych pomieszczeniach, ból związany z gwałtem, życie na skraju nędzy oraz nieudane małżeństwo zakończone rozwodem składają się na gorzką lekcję życia, która wstrząśnie niejednym czytelnikiem. Historia Anchee Min to jednak nie tylko cierpienie. To także opowieść o wytrwałości i wierze w lepsze jutro. Znalezienie miłości, narodziny córki i kariera pisarska to dowód na to, że zawsze warto mieć nadzieję.  
Wydawnictwo Albatros, premiera: 17 maja

Tysiąc pocałunków - Tillie Cole 
Opis: Chłopak i dziewczyna. Uczucie powstałe w jednej chwili, pielęgnowane później latami. Więź, której nie był w stanie zniszczyć ani czas, ani odległość. Która miała przetrwać już do końca. A przynajmniej tak zakładali. Kiedy 17-letni Rune wraca z Norwegii do miasteczka w stanie Georgia, gdzie jako dziecko zaprzyjaźnił się z Poppy, myśli tylko o jednym. Dlaczego dziewczyna, która była drugą połową jego duszy i przyrzekła czekać na jego powrót, odcięła się od niego bez wyjaśnienia? Serce Rune’a zostało złamane, gdy dwa lata temu Poppy przestała się do niego odzywać. Jednak, gdy chłopakowi przyjdzie odkryć prawdę, jego serce rozpadnie się na nowo. 
Wydawnictwo Filia, premiera: 17 maja

Dziewczyna z nagietkowym szalem - Susan Meissner 
Opis: Wrzesień, rok 1911. W porcie na wyspie Ellis Island przebywa pielęgniarka Clara. Nie jest w stanie zmierzyć się z wizją powrotu do Manhattanu, bo właśnie tam w pożarze szwalni zginął jej ukochany. Opiekując się ciężko chorą osobą, zauważa szal przyozdobiony wzorem nagietków. Kobieta jest zaintrygowana historią tego przedmiotu i postanawia odkryć jego tajemnicę. Czy to, czego się dowie zburzy jej światopogląd czy, wręcz przeciwnie, wyzwoli ją? Wrzesień, rok 2011. Na Upper West Side, Taryn oszukuje samą siebie, wmawiając sobie, że jest spełnioną kobietą. Wszystko zmienia się, kiedy natrafia na wiekowe zdjęcie opublikowane w czasopiśmie. 
Wydawnictwo Kobiece, premiera: 19 maja

Bez Ciebie - Kate Eberlen 
Opis: Los sprawia, że Tess i Gus mają szansę się poznać, gdy mijają się na florenckich uliczkach pamiętnego lata po skończeniu szkoły średniej. Być może są dwiema połówkami pomarańczy. Niestety, nie jest im dane się o tym przekonać. Przez następne szesnaście lat, jakby za karę, los nie szczędzi im trudnych życiowych wyzwań, miłosnych porażek i zawodowych katastrof. Nie wiedzą, że daje im też w Londynie kilka niewykorzystanych okazji, by się wreszcie nawzajem dostrzegli. Po wielu zawirowaniach Tess i Gus znowu trafiają w tym samym czasie do Toskanii. Tak jakby przeznaczenie łaskawie dało im jeszcze jedną szansę…
Wydawnictwo HarperCollins Polska, premiera: 24 maja

Całe życie - Robert Seethaler 
Opis: Andreas to prosty człowiek, który wiedzie spokojne, wypełnione fizyczną pracą życie w sercu austriackich Alp. Mężczyzna stara się nie odciskać piętna na otaczającej go naturze, ale ta nie zawsze okazuje mu swoją wdzięczność. Nic, nawet miłość, nie burzy ładu i monotonii jego codzienności. Gdy w dolinę wkracza cywilizacja, idylliczny świat nieodwracalnie się zmienia. Bo przecież jedyną pewną w życiu rzeczą jest zmiana. Całe życie to subtelna opowieść o odnajdywaniu sensu i piękna w samotności. Autor jak pod lupą ukazuje najdrobniejsze chwile i historyczne wydarzenia, które nas kształtują” –jury Międzynarodowej Nagrody Bookera. 
Wydawnictwo Otwarte, premiera: 24 maja

Franco - Kim Holden 
Opis: Franco jest perkusistą w amerykańskim zespole Rook. Chłopak ma wszystko. Zabójczy uśmiech, talent, ostry dowcip. A przy tym wszystkim serce ze złota. Wiedzie dobre, nieskomplikowane życie. Jednak wieczór spędzony w niepozornym barze w Los Angeles wszystko zmienia. Do jego świata wkracza Gemma. Pochodząca z Anglii, odnosząca sukcesy pani architekt. Właścicielka uroczego uśmiechu, ciętego języka i ufnego serca. Natychmiast coś ich do siebie przyciąga. Ich znajomość nie potrwa długo, ponieważ kiedy za kilka dni wrócą do domów, rozdzielą ich tysiące kilometrów. A może coś się zmieni? Gemma ma bliskie sercu marzenie. Gdy Franco postanowi pomóc dziewczynie w spełnieniu go, wszystko może wywrócić się do góry nogami. 
Wydawnictwo Filia, premiera: 24 maja

Rekin i baran - Marta i Adam Biernat 
Opis: Czy słyszeliście o uwielbieniu Islandczyków dla festiwalu Eurowizji i basenów na świeżym powietrzu, zbieractwa i robótek na drutach, zaklętych miejsc oraz zwariowanych upodobań kulinarnych? Czy chcecie dowiedzieć się, dlaczego dawniej islandzcy rybacy wkładali do butów pazury czapli, do drzwi nie należało pukać więcej niż trzy razy, a własnej kołdry trzeba było pilnować jak oka w głowie? I czemu brzemienne kobiety nie powinny zerkać na zorzę oraz co sprawia, że islandzkie łąki kuszą aromatem ginu? Ta książka to przewodnik po „islandzkiej duszy” i porywająca opowieść o życiu na pięknej i wietrznej wyspie w cieniu stu trzydziestu wulkanów. 
Wydawnictwo Czwarta Strona, premiera: 24 maja

Zimowy monarcha - Bernard Cornwell 
Opis: Zimowy monarcha łączy klasyczną legendę i opowieść o nieustraszonym Arturze z emocjonującą historią walk o władzę rozgrywających się w mrocznych czasach. Gdy król Brytanii Uther żegna się z życiem, państwo ogarnia anarchia i nastaje niebezpieczny czas wewnętrznych podziałów. Armie saskie szykują się do najazdu na pogrążającą się w chaosie Brytanię. Tylko Artur może powstrzymać saksońską furię i zapobiec upadkowi kraju. Jego dłoń dzierży wyjątkowy miecz – Excalibur, dar od czarownika Merlina, ale jego waleczne serce przepełnia miłość do Ginewry piękniejszej od wszystkich kwiatów. Czy przeznaczeniem Artura będzie zwycięstwo? 
Wydawnictwo Otwarte, premiera: 24 maja 

*** 

W maju będę polować na wiele książek. „Czereśnie zawsze muszą być dwie”, „Kwiat, który nie rozkwitnie”, „Tysiąc pocałunków” i „Wszystkie twoje marzenia” - to tylko niektóre z nich. A na jakie premiery Wy czekacie najbardziej? :-)

26 komentarzy:

 1. Najbardziej czekam na "Confess" ♥ Colleen Hoover to moja ulubiona autorka i na pewno nie przejdę obok tej książki obojętnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Całe życie" i "Confess" już przeczytałam, więc w maju czekam jeszcze na "Królewską Klatkę" i "Zimowy Monarcha". :D

  Pozdrawiam,
  Magda z Dwie strony książek

  OdpowiedzUsuń
 3. Same wspaniałości, aż ciężko się zdecydować, co najpierw wybrać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sroka okładkowa ze mnie, tyle cudności się szykuje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Całe życie" oraz "Rekin i baran" to książki, które chciałabym przeczytać. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę same perełki w tym miesiącu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Matko... cudowne sa te okładki - czyżby wydawcy poczuli wiosnę i postanowili wprowadzić ten klimat na całego :)?

  OdpowiedzUsuń
 8. "Zimowy Monarcha", "Historia Mademoiselle Oiseau" oraz "Franco" zainteresowały mnie najmocniej :) pozdrawiam! http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Najbardziej czekam na "Confess" oraz "Franco", ale równie chętnie przeczytam "Tysiąc pocałunków" i "Zimowego monarchę" :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Czekam na książkę Mroza oraz nowość Magdaleny Majcher, której nie widzę w Twoim zestawieniu :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Te okładki są takie ładne... No nic tylko kupować - byle tylko mieć takie cudeńka na półkach... :D
  Ale to by było bez sensu ! W maju raczej skupiam się na klasykach, więc z nowości nic dla mnie :(

  OdpowiedzUsuń
 12. Po Hoover i Kim Holden sięgnę bez zastanowienia :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Całkiem sporo majowych zapowiedzi mnie interesuje. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie mogę się doczekać "Zapisane w wodzie" <3

  OdpowiedzUsuń
 15. Najbardziej czekam na "Confess", "Franco", "Tysiąc pocałunków", chociaż nie pogardzę też "Bez ciebie" ;)

  Pozdrawiam ciepło,
  Paulina z naksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Z pewnością przeczytam "Dziewczyna z nagietkowym szalem" i "Czereśnie zawsze muszą być dwie" :) Jestem ogromnie ciekawa tych historii :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Nie mogę się doczekać aż w moje łapki dostanie się książka "Zimowy monarcha". Są to zdecydowanie moje klimaty, więc mam nadzieję, że będzie to przyjemna lektura. Niestety reszta książek mnie nie zaciekawiła, więc w tym miesiącu zaoszczędzę jeśli chodzi o zakup kolejnych pozycji! :)

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie,
  http://miedzypolkami-ksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Z prezentowanych premier chyba najbardziej czekam na "Confess" choć Papierowy Księżyc też ma ofertę ciekawą na maj :)
  Pozdrawiam Zakładka do Przyszłości

  OdpowiedzUsuń
 19. Kilka pozycji mnie zainrteresowało i dodałam do listy <3

  OdpowiedzUsuń
 20. Mroza i Witkiewicz mam w bardzo bliskich planach, zastanawiam się też nad "Zapisanymi w wodzie". Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Tyle cudownych okładek! :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Jestem ciekawa "Dziewczyny z nagietkowym szalem" i "Zimowego monarchy", więc na pewno będę mieć te książki na uwadze i chętnie je przeczytam ;)
  Pozdrawiam!http://literacki-wszechswiat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 23. ,,Całe życie" przeczytałam i polecam!

  OdpowiedzUsuń
 24. Cudowne książki :)
  Confess przeczytałam i urzekła mnie!
  Zapisane i całe życie czekają już na mnie :) będę czytała!
  Franco zresztą też :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Spośród wymienionych wyżej pozycji chyba jedynie ,,Deniwelacja'' jest w "moich klimatach".
  Pozdrawiam, Aleksandra :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Potrzebuję modułu sprawdzania pisowni, aby pomóc mi odzyskać moje przedmioty i uratować moje małżeństwo: Wyślij go na adres: peterlovespell1@gmail.com
  1) cel miłości
  2) Zaklęte zaklęcia miłosne
  3) Rozwód
  4) Listy małżeńskie
  5) Czar wiążący.
  6) Czary rozpadu
  7) Zapobieganie dawnemu kochankowi
  8.) Zostaniesz wprowadzony do obrotu w swoim biurze / zaklęcie Loterii
  9) zadowoli twojego kochanka
  Skontaktuj się z tym wspaniałym człowiekiem, jeśli masz jakiś problem z trwałym rozwiązaniem
  przez peterlovespell1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń