czwartek, 28 lipca 2016

15 premier książkowych - sierpień 2016 (część 1)


Wielkimi krokami zbliża się już sierpień. Co ciekawego szykują wydawnictwa na zakończenie wakacji? Moim zdaniem bardzo dużo nowości wartych uwagi. :-) 

Beduinki na Instagramie. Moje życie w Emiratach - Aleksandra Chrobak 
Opis: Aleksandra Chrobak poznała Emiraty od podszewki. W swojej książce opisuje kraj szokujących kontrastów, gdzie to, co zabronione, często ukrywa się po prostu za przyciemnionymi szybami luksusowych samochodów. W mieście, które w zaledwie parę dekad pokonało drogę od namiotów na pustyni do najwyższych wieżowców świata, najnowsze technologie przeplatają się z tradycjami i światopoglądem dawnych Beduinów. Kręte uliczki i tętniące życiem bazary sąsiadują z sześciopasmową autostradą, po której pędzą najnowsze bentleye i używane lexusy. 
Wydawnictwo Znak Literanova, premiera: 3 sierpnia

Marianna - Magdalena Wala 
Opis: Co zrobić, gdy grają werble, młoda krew wre, a zapaleńcy gotują się do walki? Podczas gdy wszystkie zwyczajne kobiety przygotowywały swoich mężów i synów do powstania listopadowego, Marianna, nadzwyczaj charyzmatyczna i odważna, postanowiła, że zamieni koronki na mundur i sama wyruszy na bitwę. Nie było takiej siły, która mogłaby zatrzymać młodą dziewczynę. Gdy jednak bój nic nie dał, a rodzinie grozi konfiskata dóbr czy nawet przyśpieszony wyjazd na Sybir, trzeba poświęcić się po raz kolejny. Marianna nie ma wyboru – jak najszybciej musi wyjść za mąż. 
Wydawnictwo Czwarta Strona, premiera: 3 sierpnia

Never Never - Colleen Hoover, Tarryn Fisher 
Opis: Czasem wspomnienia mogą być gorsze niż zapomnienie. Charlie i Silas są jak czyste karty. Nie wiedzą, kim są, co do siebie czują, skąd pochodzą ani co wydarzyło się wcześniej w ich życiu. Nie znają swojej przeszłości. Pomięte kartki, tajemnicze notatki i fotografie z nieznanych miejsc muszą im pomóc w odkryciu własnej tożsamości. Ale czy można odbudować uczucia? Czy można chcieć przypomnieć sobie… że ma się krew na rękach? A jeśli prawda jest tak szokująca, że tylko zapomnienie chroni przed szaleństwem? Umysły Silasa i Charlie pełne są mrocznych tajemnic. 
Wydawnictwo Moondrive, premiera: 3 sierpnia

Ta chwila - Guillaume Musso 
Opis: Lisa marzy o tym, by zostać aktorką. Żeby opłacić zajęcia w szkole teatralnej, pracuje w barze na Manhattanie. Pewnego wieczoru poznaje Arthura Costello, młodego lekarza-ratownika. Od razu coś między nimi iskrzy. Żeby go oczarować, Lisa jest gotowa na wszystko. Ale Arthur nie jest taki, jak inni. Już wkrótce ujawni Lisie przerażającą prawdę, która sprawia, że nie może odwzajemnić jej uczucia. W Nowym Jorku, mieście pełnym niespodzianek, Arthur i Lisa wspólnie będą unikać pułapek, które zastawia na nich nieubłagany przeciwnik, jakim jest czas. 
Wydawnictwo Albatros, premiera: 3 sierpnia

Zimne ognie - Simon Beckett 
Opis: Kate to spełniona zawodowo londyńska singielka. Jest jednak bardzo samotna – niedawno rozstała się z partnerem, a jej jedynymi przyjaciółmi są Lucy i jej mąż. Marzy też o dziecku. Wkrótce poznaje przystojnego mężczyznę, z którym jest jej coraz lepiej. Gdy zachodzi w ciążę, on nagle znika bez śladu… Okazuje się, że jej kochankiem był psychopata, podający się za psychologa Alexa Turnera, który na dodatek porywa jej najlepszą przyjaciółkę… 
Wydawnictwo Czarna Owca, premiera: 3 sierpnia

Dzień cudu - Wioletta Sawicka 
Opis: Czasem trzeba prawie umrzeć, by zacząć żyć na nowo. Pewnej nocy los na drodze Piotra stawia Hankę. Piotr ratuje jej życie i czuje się za nią odpowiedzialny. Hanka początkowo jest nieufna, ale powoli otwiera się przed nim. Skrajnie różni, a potrzebni sobie. Ona z bagażem doświadczeń i piętnem śmierci, on niedoceniony z porażającą niemocą twórczą. Zawierają układ. On jej pomoże wymyślić sposób, by mogła odejść na swoich warunkach, a w zamian zyska temat na książkę. Hanka sporządza listę marzeń, które chciałaby zrealizować przed śmiercią. 
Wydawnictwo Prószyński i S-ka, premiera: 4 sierpnia

W cieniu - Diane Chamberlain 
Opis: Mara, przyjaciółka Joelle, podczas porodu pierwszego dziecka dostaje wylewu, który powoduje nieodwracalne zmiany w mózgu. Zrozpaczona Joelle zwraca się o wsparcie do jedynego człowieka, który rozumie jej ból, Liama, kolegi z pracy i męża Mary. Ich przyjaźń stopniowo przeradza się w coś więcej – coś, przed czym nie sposób uciec. Rozdarta poczuciem winy, Joelle postanawia pomóc Marze za wszelką cenę. Poszukiwania prowadzą ją do zagadkowej uzdrowicielki, która przed laty rzekomo uratowała jej życie. Kobieta również skrywa bolesną tajemnicę. 
Wydawnictwo Prószyński i S-ka, premiera: 11 sierpnia

Nieobecna - Agnieszka Olejnik 
Opis: Bliźniaczki, Julia i Julita, prowadzą osobliwą grę: zamieniają się ubraniem, zmieniają makijaż i fryzurę, żeby przejąć tożsamość tej drugiej. Julita jest beznadziejnie zakochaną singielką, która pragnie stabilizacji i rodzinnego ciepła. Julii na pozór niczego nie brakuje. Ma męża i syna, ale jej życie pozbawione jest miłości… Męża traktuje przedmiotowo, a synem niemal się nie interesuje. Julita często odwiedza Julię i zajmuje jej miejsce, opiekując się siostrzeńcem, podczas gdy Julia spotyka się z kochankami. W ten sposób obie znajdują szczęście. Do czasu.  
Wydawnictwo Czwarta Strona, premiera: 17 sierpnia

Wszystkie kolory nieba - Krystyna Mirek 
Opis:  Wszyscy mają wobec Igi jakieś oczekiwania: przyszła teściowa, roszczeniowy ojciec, koleżanki z pracy, a nawet ukochany Wiktor. Coraz trudniej jest jej w pełni cieszyć się szczęściem, obawia się też, że nie do końca pasuje do świata, w którym się znalazła. Czuje, że to ona powinna dyktować warunki swojemu życiu… Czy Iga i Wiktor posłuchają głosu serca i wybiorą prawdziwe uczucie? Kto pomoże im odnaleźć właściwą drogę: przyjaciele, rodzina, czy może ktoś zupełnie obcy? Życie ich przyjaciół też pełne jest zawirowań.
Wydawnictwo Znak, premiera: 17 sierpnia

Najlepsze chwile w życiu - Maeve Haran 
Opis: Claudia kocha swoje miejskie życie – myśl o wsi przyprawia ją o dreszcze. Ella czeka na zmianę. Laura ulega najstarszemu banałowi z książek. Sal spędziła życie na budowaniu kariery, ale nigdy nie zrobiła niczego, na co nie miała wpływu. Co miesiąc od ponad czterdziestu lat cztery przyjaciółki spotykają się na drinka. Znają się od podszewki: swoje ambicje, kariery, mężów, kochanków… Choć czerpią siłę ze swojej przyjaźni, zdają sobie sprawę, że ich życie dalekie jest od oczekiwań. Pokoleniu, które chciało zmienić świat, trudno zaakceptować fakt, że się starzeje.  
Wydawnictwo Marginesy, premiera: 24 sierpnia

Dziedzictwo Orchana - Aline Ohanesian 
Opis: Kiedy genialny i ekscentryczny dziadek Orchana – Kemal, twórca potężnej dynastii – zostaje znaleziony martwy, wnuk dziedziczy po nim działający dziesiątki lat prężny interes. Otwarcie testamentu zrodzi jednak szereg pytań, które sprawią, że fundament rodziny zadrży w posadach. Okaże się, że rodzinny dom został zapisany obcej, przebywającej w ormiańskim domu starości w Los Angeles kobiecie, o której nikt nie słyszał. Trzymając w ręku szkicownik dziadka, Orchan wsiada do samolotu, aby poznać staruszkę i nakłonić ją do odrzucenia testamentu. 
Wydawnictwo Kobiece, premiera: 25 sierpnia

Gdzieś tam, w szczęśliwym miejscu - Anna McPartlin 
Opis: Jeremy był dobrym, wrażliwym chłopcem, kochałam go tak, jak potrafią tylko matki. Mam poczucie winy, bo daleko mi do ideału. Za długo tkwiłam w związku z jego ojcem-katem, który terroryzował mnie przez lata. Nie zawsze ogarniałam rzeczywistość, czasami przytłaczała mnie proza życia. Nie było mi łatwo pracować na dwa etaty, opiekować się chorą matką, która przestała być sobą, i znosić zmienne nastroje nastoletniej córki. Ból po stracie syna nigdy nie zelżeje, ale wciąż mam dla kogo żyć. Co cię nie zabije, to cię wzmocni… 
Wydawnictwo HarperCollins Polska, premiera: 31 sierpnia

Immunitet - Remigiusz Mróz 
Opis: Najmłodszy w historii sędzia Trybunału Konstytucyjnego zostaje publicznie oskarżony o zabójstwo człowieka, z którym nic go nie łączy. Ofiara pochodzi z innego miasta i nigdy nie spotkała swojego rzekomego oprawcy, mimo to prokuratura zaczyna zabiegać o uchylenie immunitetu. Spisek na szczytach władzy? Polityczna zemsta? A może sędzia jest winny? Oskarżony zwraca się o pomoc do znajomej ze studiów, Joanny Chyłki. Nie wie, że prawniczka, która niegdyś brylowała w salach sądowych, teraz zmaga się z chorobą alkoholową i upiorami z czasów młodości. 
Wydawnictwo Czwarta Strona, premiera: 31 sierpnia

Kamfora - Małgorzata Łatka 
Opis: W centrum Krakowa dochodzi do wstrząsającego odkrycia. Brutalnie okaleczone ciało kobiety zostaje odnalezione w parku. Przyczyna śmierci – liczne ciosy zadane ostrym narzędziem. W ciągu kilku miesięcy już trzy ofiary zamordowano w podobny sposób. Prowadzący sprawę komisarz Zagórski jest pewien, że ma do czynienia z seryjnym zabójcą. Co łączy te kobiety? Przypadek czy misternie ułożony plan? Komisarz zwraca się o pomoc do Leny Zamojskiej – specjalistki od mowy ciała. Jej wiedza i doświadczenie mają pomóc w ujęciu przestępcy. Śledztwo nabiera tempa.  
Wydawnictwo Czwarta Strona, premiera: 31 sierpnia

Wybacz mi - Gabriela Gargaś 
Opis: Ludwika musi żyć z bolesną tajemnicą sprzed lat. Nie ma dnia, by o niej nie myślała. Straszna przeszłość ciąży jej tak bardzo, że postanawia wyznać winy swojej córce. Klaudia ma jednak własne problemy. Mąż oddala się od niej, a dzieci przestają jej potrzebować. Wstrząsające wyznanie matki sprawia, że córka odsuwa się jeszcze mocniej. Życie, które znała, okazuje się kłamstwem. Nie może znieść tego, że matka przez tyle lat taiła przed nią prawdę. Prawdę, która mogłaby przecież uzdrowić i przynieść wyzwolenie. Czy Klaudia będzie potrafiła przebaczyć matce? 
Wydawnictwo Filia, premiera: 31 sierpnia
 


***
Znaleźliście coś dla siebie? Ja czekam na: „Beduinki na Instagramie”, „Dziedzictwo Orchana”, „W cieniu” i „Najlepsze chwile w życiu”. A to jeszcze nie koniec sierpniowych nowości… :-)

26 komentarzy:

 1. O RANY! Nowa książka Anny McPartlin! :o Tak bardzo, bardzo, BARDZO nie mogę się doczekać! <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Hoover, Becket i McPartlin - ta trójka na pewno znajdzie drogę do mojej biblioteczki, ale chyba będę musiała poczekać na fundusze, bo następne zakupy w księgarni mam już rozplanowane i jak znów zacznę coś dodawać to doszczętnie zbankrutuję :D

  OdpowiedzUsuń
 3. ,,Beduinki na Instagramie" najbardziej mnie zainteresowały :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Planuję przeczytać książkę Becketta oraz "Najlepsze chwile w życiu" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sierpień jak dla mnie zapowiada się cudownie. Musso:D Mróz:D
  Jestem ciekawa "Nieobecnej"

  OdpowiedzUsuń
 6. Hmm... Czy ja wiem... Muszę się im jeszcze bliżej przyjrzeć. Czekam za to na ten dodatek do serii o Harry'm Potterze :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ile nowości. Sama już nie wiem co czytać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czekam na W cieniu, Nieobecną i Never never :) Właśnie zaczęłam czytać Ostatnie dni Królika, więc jeśli mi się spodoba to chętnie przeczytam kolejną autorki ;0

  OdpowiedzUsuń
 9. najbardziej zainteresowała mnie książka "gdzieś tam w szczęśliwym miejscu". pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam nadzieję, że aż za dużo tych nowości ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Gdzieś tam w szczęśliwym miejscu - dziękuję, że mi ją pokazałaś :) Przeczytam też Chamberlain i oczywiście Immunitet. To będzie cudny miesiąc :)

  OdpowiedzUsuń
 12. "Never never" to moje must have - umrę jak nie przeczytam ;) Poza tym może kiedyś sięgnę po Musso - jeśli dam radę, to upoluję ją w bibliotece :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Wszystkie perełki zapowiadają się cudownie. Najbardziej jednak jestem ciekawa "Never Never"

  OdpowiedzUsuń
 14. O, kolejna książka Pani Anny McPartlin. Z pewnością przeczytam, bo lubię jej styl pisania i to jak gra na emocjach czytelnika :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ojeju, nie wiedziałam że "Immunitet" w sierpniu będzie... Nie mogę się doczekać!

  OdpowiedzUsuń
 16. "Never, Never" to tytuł, na który czekam chyba najbardziej, oczywiście nie mogłabym przejść obojętnie obok nowej książki Mroza, ciekawi mnie też "Marianna" i "Wszystkie kolory nieba", "Nieobecna" oraz "Wybacz mi". Podsumowując, kolejny miesiąc, w którym mnóstwo książek mnie ciekawi ;)

  http://k-siazkowyswiat.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Z tych książek nic dla mnie, ale może to i lepiej, bo za to na jesień wychodzi bardzo dużo takich, które chciałabym przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 18. Mam ochotę kupić je wszystkie! Naprawdę :) Jestem totalnie zafascynowana i oczarowana, totalny szał :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Cóż, akurat żadna mnie nie zainteresowała. Na pewno chcę przeczytać coś Hoover i Mroza, ale wybiorę coś z raczej starszych książek, a nie nowości wydawniczych :D

  OdpowiedzUsuń
 20. Chyba najbardziej czekam na "Never Never" :D

  OdpowiedzUsuń
 21. Czekam na kilka pozycji, między innymi oczywiście "Never never" Colleen Hoover, no bo przecież ta autorka, to oczywiście, że muszę to mieć...
  Szkoda tylko, że jest to jedna z WIELU premier sierpnia, na które bardzo czekam...

  Pozdrawiam,
  Klaudia z www.zksiazkadolozka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 22. Najgoręcej wyczekuję nowości od Mroza, ale póki co, muszę nadrobić trzeci tom z serii o Chyłce, bo jakoś nie miałem ostatnio możliwość, a szkoda, bo uwielbiam tę babkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Znalazłoby się kilka książek, po które chętnie bym sięgnęła :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Najbardziej wyczekuję "Immunitetu" :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 25. Dla mnie na pewno Immunitet, dla siostry - Nieobecna i Marianna, więc możliwe, że też się z nimi zapoznam.

  OdpowiedzUsuń
 26. Będę polować na "Marianne". Fabuła "Nieobecnej" jest dla mnie tak abstrakcyjna, że aż ciekawa.

  OdpowiedzUsuń