czwartek, 31 marca 2016

15 premier książkowych - kwiecień 2016 (część 2)


W połowie marca pisałam już o najciekawszych moim zdaniem premierach książkowych. Jest ich jednak tak dużo, że postanowiłam stworzyć drugą część zestawienia. Oto kolejne wiosenne nowości, którym ciężko mi się oprzeć:

W końcu czyje to życie? – Linda Papadopoulos 
Opis: Codziennie bombardują cię obrazy doskonałych ludzi, którzy odnieśli sukces. Na Facebooku oglądasz zdjęcia znajomych, którzy prowadzą satysfakcjonujące życie... I czujesz, że odbiegasz od ideału, wszystko cię omija. Poczucie, że nie dajesz rady, zawodzisz innych, prowadzi do niepokoju i przygnębienia. Ale tylko od ciebie zależy, jak napiszesz scenariusz swojego życia. Linda Papadopoulos przedstawia strategie, dzięki którym znajdziesz siłę, by prowadzić życie, jakiego pragniesz, nawiązywać wartościowe relacje oraz uwolnić się od lęku i nierealnych oczekiwań. 
Wydawnictwo Rebis, premiera: 5 kwietnia

Miłość w spadku - Agnieszka Rusin 
Opis: Marina to współczesna 30-latka. Jej życie jest nudne i naznaczone rutyną. Ma pracę, której nie lubi i narzeczonego, który nie ma dla niej czasu. Ma matkę, która pragnie wydać ją bogato za mąż i ojca-pantoflarza. Ma marzenia, o które boi się zawalczyć… W wyniku splotu wydarzeń dziewczyna opuszcza swoje miasteczko i zaczyna od nowa. Uczy się pokonywać przeciwności losu i mierzyć z własnymi słabościami. Jej wysiłki zostają nagrodzone – poznaje miłość swojego życia, która została jej zapisana… w spadku, ale czy wszystko ułoży się po jej myśli? 
Wydawnictwo Lucky, premiera: 6 kwietnia

Wioska morderców - Elisabeth Herrmann 
Opis: Pewnego dnia w ogrodzie zoologicznym w Berlinie dochodzi do makabrycznej zbrodni. Kiedy na miejscu zdarzenia zjawia się policjantka Sanela Beara, zastaje chaos i zamieszanie. Kilka dni później prasa ujawnia nazwisko kobiety podejrzanej o popełnienie przestępstwa. Charlie Rubin przyznaje się, że to ona dopuściła się tej zbrodni. Sanela jednak ma wątpliwości i rozpoczyna własne dochodzenie. Profesor Brock i młody psycholog Saaler, którzy przygotowują opinię na temat poczytalności Rubin, podejrzewają, że zabójstwo ma coś wspólnego z jej dzieciństwem. 
Wydawnictwo Prószyński i S-ka, premiera: 12 kwietnia

Druga runda - Caren Lissner 
Opis: Ma dać się zaprosić na drinka po kolacji? Jak szybko uciec, jeśli okaże się, że on jest nudziarzem? Albo, co gorsza, jeszcze mieszka z matką? To chyba jakaś kpina. Naprawdę, czy ona, wykształcona kobieta koło trzydziestki, musi znowu bawić się w te bzdury? Gert przed trzydziestką niespodziewanie dołączyła do grona singielek. Po kilku latach szczęśliwego związku powrót na rynek matrymonialny wydaje się jej koszmarem, a randkowanie – żenującą grą. Czy wśród milionów nowojorskich mężczyzn znajdzie się jej drugi „ten jedyny”? 
Wydawnictwo HarperCollins Polska, premiera: 13 kwietnia

Gotowanie jest super - Adam Kozanecki 
Opis: Książka kucharska charyzmatycznego finalisty programu MasterChef z 2015 roku. Adam Kozanecki dał się poznać widzom jako kreatywny kucharz i intrygujący gawędziarz, związany lokalnym patriotyzmem z rodzinnym Uniejowem. Wszystkie te wątki znajdziemy w jego pierwszej książce, której dodatkową wartością są pięknie sfotografowane potrawy, zachęcające do skorzystania z unikalnych przepisów na zupy, dania główne, desery, przekąski, przetwory i różne niedające się łatwo zaklasyfikować dzieła sztuki kulinarnej. 
Wydawnictwo Feeria, premiera: 13 kwietnia

Niebo nad pustynią - Anna Łacina 
Opis: Młodzi ludzie i egipski raj: wczasy all inclusive. Idylla? Nie całkiem. Każde z nich bowiem przywiozło taki bagaż, że i dorosłemu trudno byłoby się z nim uporać. Anastazja skrywa rany, nie tylko na nadgarstkach. Klara nie zdejmuje czarnych ubrań nawet na plaży. Jednemu z bohaterów rzeczywistość myli się z grami, za to drugi wydaje się niepokojąco idealny. Spotkanie tej czwórki może oznaczać początek zmian w życiu każdego z nich. Albo większe kłopoty… 
Wydawnictwo Nasza Księgarnia, premiera: 13 kwietnia

Sen sów - Jerzy Sosnowski 
Opis: Wspomnienia nigdy nie będą tak słodkie jak te z pierwszych wakacji. Jarko pędzi pociągiem przez Polskę do sanatorium w Kołobrzegu. W wyobraźni chłopca, który marzy, by zostać pisarzem, nawet leniwy krajobraz za oknem jest jak pustynia Gobi, a pociąg może wywieźć w każdej chwili w nieznane miejsca. Nostalgiczna podróż dorosłego już Jarosława do wspomnień tamtego lata, przywołuje czas chłopięcych tęsknot i pragnień, gdy wszystko jest obce i pociągające zarazem, a pytania, na które szuka się odpowiedzi, wydają się najważniejsze na świecie. 
Wydawnictwo Wielka Litera, premiera: 13 kwietnia

Zawsze stanę przy tobie - Gayle Forman 
Opis: Brit jest niepokorna i czasami pakuje się w kłopoty. Mimo to nie może zrozumieć, dlaczego ojciec i macocha oddają ją do ośrodka terapeutycznego, gdzie rzekomo leczy się zbuntowane nastolatki. Teraz jej życie spoczywa w rękach terapeutek o niedostatecznych kwalifikacjach, twardziela Szeryfa oraz okrutnej psycholog. Nikt nie zdoła przetrwać samotnie – lecz komu zaufać w miejscu, gdzie nagradzane jest donoszenie na koleżanki? Na szczęście Brit poznaje V, Bebe, Marthę oraz Cassie – cztery dziewczyny, dzięki którym może uda jej się nie oszaleć. 
Wydawnictwo Nasza Księgarnia, premiera: 13 kwietnia

Nowy rozdział - Elisabeth Egan 
Opis: Alice myślała, że będzie żyła długo i szczęśliwie… Jest: przez większość czasu szczęśliwą żoną i matką, troskliwą córką, właścicielką psa, redaktorką na pół etatu, lojalną sąsiadką. Nie jest: kucharką, dekoratorką, aktywną członkinią Stowarzyszenia Rodziców i Nauczycieli, główną żywicielką rodziny. Kiedy sytuacja zawodowa jej męża ulega zmianie i Alice zatrudnia się w nowoczesnej, młodej firmie, myśli, że chwyciła Pana Boga za nogi – będzie miała ważną, sensowną pracę, harmonijnie łączącą się z życiem rodzinnym. Oczywiście wtedy wszystko idzie nie tak… 
Wydawnictwo Prószyński i S-ka, premiera: 19 kwietnia

Serce umiera ostatnie - Margaret Atwood 
Opis: Polska premiera najnowszej powieści jednej z największych pisarek świata. Stan i Chrmaine są małżeństwem, które stara się utrzymać na powierzchni w czasach kryzysu. Mieszkają w samochodzie, utrzymują się z napiwków, jakie ona dostaje w barze. Są narażeni na napaści ze strony włóczących się bandytów, ich sytuacja staje się coraz bardziej beznadziejna. A zatem kiedy natykają się na ogłoszenie Projektu Pozytron, będącym „eksperymentem społecznym”, gwarantującym stałe zatrudnienie i własny dom – natychmiast się zgłaszają. 
Wydawnictwo Wielka Litera, premiera: 20 kwietnia

Pora westchnień, pora burz- Magdalena Kawka 
Opis: Jest rok 1938. Lwów tętni gwarem i rozbrzmiewa beztroską radością, nie przejmując się tym, że na niebie gromadzą się czarne chmury. Zanim Ukraińców, Polaków i Żydów podzielą narodowościowe animozje, wciąż są tylko sąsiadami, którzy życzliwie uśmiechają się do siebie na ulicy. Lilka wraz z koleżankami przygotowuje się do matury i nie ma pojęcia, że to będzie ostatnia szczęśliwa wiosna. Tęskni za ukochanym, chodzi do szkoły i próbuje bronić swojej dorosłości, nie wiedząc, że wkrótce będzie zmuszona pożegnać beztroskę i zmierzyć się z upiorami wojny. 
Wydawnictwo Prószyński i S-ka, premiera: 21 kwietnia

Hotel Bankrut - Magdalena Żelazowska 
Opis: Kryzys od kilku lat nie schodzi z pierwszych stron gazet. Ten ekonomiczny często przeradza się w osobisty. Każdy przeżywa go na swój sposób. Bezrobotna menedżerka z kredytem we franku, absolwentka na śmieciowej umowie, emerytka ledwie wiążąca koniec z końcem i drobny przedsiębiorca, który splajtował. Co ich łączy? Dzielone z oszczędności mieszkanie. Dręczący ich bezwzględny pracownik banku. A także o wiele więcej, niż mogliby przypuszczać. Czy tracąc wszystko można coś zyskać? Jedno jest pewne: każdy kryzys prowadzi do przełomu. 
Wydawnictwo HarperCollins Polska, premiera: 27 kwietnia

Love. Inne historie miłosne - Elżbieta Turlej 
Opis: Prawdziwe, współczesne historie miłosne. Przewrotne, bo tyleż o miłości, co o czymś zupełnie innym. Historia miłosna nastoletnich morderców z Rakowisk, będąca opowieścią o okrucieństwie i bezmyślności - najpierw  dorosłych, a potem pary nastolatków. Historia chłopaka, który z miłości do ojczyzny bierze udział w ekshumacjach żołnierzy wyklętych. Historia działacza na rzecz zlikwidowania delfinarium, który deklaruje, że zabije się w ramach protestu, jeśli takie delfinarium powstanie w Polsce...
Wydawnictwo Wielka Litera, premiera: 27 kwietnia

Szczęście na wagę- Agnieszka Olejnik 
Opis: Czy rozbitą brakiem empatii i szczerości rodzinę można ponownie scementować wspólnym szczęściem? Czy ludzie, którzy stali się dla siebie obcy, mogą odbudować relacje i zacząć wszystko od nowa? Ewa jest żoną i matką, całkowicie poświęconą rodzinnym obowiązkom. Jako dojrzała kobieta uświadamia sobie, że przestała realizować własne marzenia i czerpać radość z życia. Gdy dowiaduje się o chorobie córki, postanawia zawalczyć o ich wspólne szczęście. Zdrową dietą i treningiem fizycznym chce przywrócić równowagę w życiu Klaudii i ponownie zbliżyć się do córki. 
Wydawnictwo Czwarta Strona, premiera: 27 kwietnia

Robyn Lawley gotuje - Robyn Lawley 
Opis: Robyn Lawley to międzynarodowej sławy supermodelka. Brała udział w kampaniach H&M i została wybrana twarzą Ralpha Laurena. Przełamując stereotypy panujące w świecie mody, dumnie prezentuje na zdjęciach ubrania i bieliznę – mimo że nosi rozmiar 42. Jej prawdziwą pasją życiową jest jednak gotowanie. Kiedy nie pozuje dla Chanel, poszukuje przepisów na niebanalne i bajecznie pyszne dania z całego świata, którymi uwielbia raczyć swoich przyjaciół i rodzinę. Jeśli lubisz rozkoszować się jedzeniem i dzielić się nim z innymi, ta książka z pewnością cię zachwyci. 
Wydawnictwo Kobiece, premiera: 29 kwietnia***
Z tego zestawienia najbardziej nie mogę się doczekać „Nowego rozdziału”, „Szczęścia na wagę” i „Snu sów”. A Was coś zainteresowało? :-)

31 komentarzy:

 1. Za dużo Asiu, za dużo!
  Mam chyba podobnie jak Ty, również tych 3 pozycji nie mogę się doczekać najbardziej! Jednak jak patrzę na moje zaległości... ;)

  Pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawszę stanę przy tobie widziałam już w Matrasie w zapowiedziach i może wyląduje i u mnie na półce ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmm… ciężki wybór, bardzo dużo tego! ;) Jednak najbardziej zaciekawiły mnie książki: Miłość w spadku - Agnieszka Rusin, Wioska morderców - Elisabeth Herrmann - ma genialną okładkę, Pora westchnień, pora burz- Magdalena Kawka, Szczęście na wagę- Agnieszka Olejnik i Nowy rozdział - Elisabeth Egan - bankructwo murowane!
  Pozdrawiam i ściskam mocno! Buziaki Kochana :) <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekam na "Szczęście na wagę" i "Porę westchnień..."
  Za "Wioskę morderców zabieram się niebawem. U mnie kwiecień będzie na pewno zaczytany:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Najbardziej kusi mnie "Wioska morderców", czuję, że to jest lektura dla mnie. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałabym przede wszystkim przeczytać "Szczęście na wagę" i "Wioskę morderców" ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kilka tytułów chętnie bym przygarnęła :). Chętnie "Wioskę morderców".

  OdpowiedzUsuń
 8. Kilka tytułów mnie zainteresowało, ale moja lista książek do kupienia w kwietniu jest zatrważająco długa i nie mam ochoty już dorzucać kolejnych. Chętnie przeczytałabym "Wioskę morderców". Jakby pojawiła się w bibliotece, to na pewno bym wypożyczyła :)
  Pozdrawiam.
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Widzę, że wydawnictwa powoli wprowadzają w wakacyjny klimat. Dużo jest powieści typi: zaczynam wszystko od nowa. Na pewno będę chciała przrczytac"Pora westchnień, pora burz"

  OdpowiedzUsuń
 10. "Wioskę..." mam już na Kindle'u i nie mogę się doczekać lektury! :))
  Zdecydowanie za dużo tych nowości w tym miesiącu, człowiek nie może się zdecydować; tak mało pieniędzy/ czasu, a tak wiele do przeczytania! :D

  Pozdrawiam ciepło ;**

  OdpowiedzUsuń
 11. Właśnie mam zamiar zabrać się za "Wioskę morderców" mam nadzieję, że będzie ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Tylko skąd brać na to pieniądze... :) "Sen sów" mnie zaciekawił.

  OdpowiedzUsuń
 13. Chętnie przeczytam książkę pani Olejnik, a nie słyszałam dotąd o Serce umiera ostatnie, ale jestem zaintrygowana :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Premiera Atwood - na to bym się skusiła:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Kolejny miesiąc z dużą ilością ciekawych premier. Chętnie sięgnę po "Drugą rundę", bo autorka strasznie zaciekawiła mnie w "Carrie Pilby...", "W końcu czuje to życie" brzmi bardzo ciekawie i "Miłość w spadku"


  www.ksiazkoholiczka94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Muszę przyznać, że wiele pozycji wydało mi się interesujących, oj szykują się duże wydatki książkowe :D

  OdpowiedzUsuń
 17. Nowa powieść Anny Łaciny to na pewno kolejny strzał w 10 :)
  "Zawsze stanę przy tobie" Gayle Forman to na pewno kolejny hit!

  OdpowiedzUsuń
 18. Niebo nad pustynią to moje MUST HAVE! :D
  Koniecznie i już nie mogę się doczekać :D
  Planuję zrobic BookToura z tą książką... także jeżeli masz ochotę... :3

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo chętnie przeczytałabym nową książkę Gayle Forman i to na nią będę polować. Przeczytałam natomiast "Wioskę morderców" i mogę Ci ją polecić z czystym sumieniem :)

  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Jejciu, jejciu taki duży wybór, że aż nie wiadomo na co się zdecydować *.* chyba zostanę bankrutem w tym miesiącu ;p

  Pozdrawiam
  Rav http://swiatraven.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 21. Kolejny miesiąc z ciekawymi premierami.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 22. Chyba wszystkich jestem ciekawa! :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Bardzo chętnie sięgnę po Wioskę morderców!

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 24. Ja już znalazłam dla siebie kilka perełek. :-D

  OdpowiedzUsuń
 25. Ja póki co na nic konkretnego nie czekam, ale pewnie się to zmieni niedługo. ;)
  Buziaki. :**

  OdpowiedzUsuń
 26. Tak szczerze, to z wielką chęcią przeczytałabym każdą z tych pozycji :) Najbardziej jednak czekam na najnowszą książkę A.Olejnik :))

  OdpowiedzUsuń
 27. "W końcu czyje to życie?" własnie do mnie dotarło i jestem ciekawa jak mi się spodoba. :))

  OdpowiedzUsuń
 28. Zainteresowała mnie "Serce umiera ostatnie" - Margaret Atwood. Wioska morderców również zapowiada się interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 29. Kolejna porcja interesujących nowości! Chciałoby się mieć je wszystkie, ale zobaczę jak to wyjdzie w praktyce xd

  Zapraszam do siebie
  http://to-read-or-not-to-read.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 30. Ile super zapowiedzi ^^ Przede wszystkim mam chęć na ,,Wioskę morderców'"!

  OdpowiedzUsuń