środa, 22 lutego 2017

15 premier książkowych - marzec 2017


Choć patrząc na marcowe nowości, nic mnie specjalnie nie zachwyciło, to i tak kilka książek z chęcią bym przeczytała. Chociażby „Życie pasterza” o powrocie do korzeni, „Magię olewania” o tym, jak opanować sztukę mówienia „nie”, oraz oczywiście „Inwigilację”, czyli kolejną część sagi o Chyłce i Zordonie. Czy Wam też rzuciło się coś w oczy? :-)

Cząstka ciebie i mnie - Vanessa Geene 
Opis: Co byś zrobiła, gdyby Twoje życie nagle legło w gruzach? Poddałabyś się czy walczyła dalej? Dwie najlepsze przyjaciółki Isla i Sophie jeszcze na studiach obiecały sobie, że nigdy nie pozwolą, by życie przeciekło im przez palce. Wiele lat później Isla jest szczęśliwie zakochana i spełnia swoje marzenia. Dla Sophie los okazał się mniej łaskawy – nie udało jej się zrealizować wielu planów. Nagle życie obu kobiet bezpowrotnie się zmienia. Czeka je szereg trudnych decyzji i niepewna przyszłość. Na szczęście nawet w najgorszych momentach mogą na siebie liczyć. Podnosząca na duchu powieść o starych przyjaźniach i nowych początkach. 
Wydawnictwo Świat Książki, premiera: 1 marca

Od jutra dieta - Małgorzata Mroczkowska 
Opis: Baśka ma 39 lat,  kochającego męża i wspaniałą rodzinę, jednak od lat w jej życiu jest rzecz, która spędza jej sen z powiek – dieta. Baśka jak większość kobiet w jej wieku walczy z kilogramami. Walka ta prowadzona od ponad dziesięciu lat, dodajmy bez większych sukcesów po stronie Baśki, jest tą częścią codziennego życia, która zajmuje jej najwięcej czasu i energii. Dzielnie wypróbowała na sobie wszystkie możliwe diety świata. Niestety, żadna z tych diet nie zadziałała na Baśkę, bo dodatkowe kilogramy po prostu ją pokochały. Bez wzajemności, rzecz jasna. Aż przyszedł dzień, by w końcu zmieniła się w kobietę, którą zawsze chciała być! 
Wydawnictwo Czwarta Strona, premiera: 1 marca

Julia i jej córki - Colleen Faulkner 
Opis: Dla Julii nie ma nic straszniejszego niż utrata jednej z trzech córek. Staje w obliczu tej tragedii w dniu, gdy jedna z nich, siedemnastoletnia Haley, powoduje wypadek samochodowy, w którym ginie jej młodsza siostra, Caitlin. Sześć tygodni później rodzina jest na skraju rozpadu. Julia stara się nie okazywać Haley wrogości, ale chowa do niej głęboką urazę. Ben, jej mąż, staje się emocjonalnie obojętny, najmłodsza córka, Izzy, nie może dojść do siebie, a Haley, choć uparcie twierdzi, że nic jej nie jest, robi wszystko, by temu zaprzeczyć. W obawie przed utratą drugiego dziecka Julia postanawia zabrać Haley w podróż przez cały kraj.
Wydawnictwo Prószyński i S-ka, premiera: 7 marca

Odnajdę Cię - Anna Karpińska 
Opis: Dwie kobiety, jedna decyzja i historia, która poruszy serce. Dagmara po śmierci matki otrzymuje w spadku nie tylko Księgarnię pod Flisakiem, ale również list, z którego dowiaduje się, że została adoptowana. Po rozwodzie postanawia wraz z dziećmi przeprowadzić się do rodzinnego Torunia i przejąć księgarnię. Tylko jak zrealizować marzenia w nowym życiu, gdy dopada nas stare? Znana pisarka Bożena Zawistowska jako młoda dziewczyna zdecydowała się na krok, który wywarł wpływ na jej przyszłość. Mimo wieloletnich starań nigdy nie została biologiczną matką, wraz z mężem podjęła więc brzemienną w skutkach decyzję o adopcji dwóch sióstr.
Wydawnictwo Prószyński i S-ka, premiera: 9 marca

Córka doskonała - Amanda Prowse 
Opis: Żona. Matka. Córka. Tylko, co zrobić, kiedy ma się tego wszystkiego serdecznie dosyć? Jackie całym sercem kocha swoją rodzinę. Jasne, jej nastoletnie dzieci potrafią być rozkapryszone, a mężowi czasami przydałby się porządny kopniak… motywacji. Ach, i całodobowe usługiwanie matce z Alzheimerem to również nie jest bułka z masłem. Jackie poświęciła wiele, żeby jej dom stał się ostoją bezpieczeństwa i miłości. Jednak ciasna, acz urokliwa posiadłość z widokiem na morze już jej nie wystarcza. Największym pragnieniem Jackie jest, aby jej dzieci nie zmarnowały swojej przyszłości, tak jak niegdyś zrobiła to ona. 
Wydawnictwo Kobiece, premiera: 10 marca

Azyl. Opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim ZOO - Diane Ackerman 
Opis: W zbombardowanym warszawskim ogrodzie zoologicznym Jan i Antonina Żabińscy podczas niemieckiej okupacji zdołali ocalić przez śmiercią kilkadziesiąt osób, udzielając im schronienia w domu, piwnicach i pustych klatkach po zwierzętach. Skoro zaś gościom nadawano zwierzęce przezwiska, a zwierzęta nosiły ludzkie imiona, willa Żabińskich w pełni zasługiwała na miano „domu pod zwariowaną gwiazdą”. Autorka łączy fakty ze swobodnym i barwnym stylem narracji. Wprowadza nas w świat fascynującej kobiety, Antoniny Żabińskiej, zapomnianej „żony Noego”, która ryzykując życiem, wraz z mężem prowadziła Arkę ratującą ludzi i zwierzęta. 
Wydawnictwo Świat Książki, premiera: 15 marca

Czas przeszły niedoskonały - Julian Fellowes 
Opis: Damian Baxter jest bogaty. Bardzo bogaty. Oraz umiera. Żyje samotnie w wielkim domu w Surrey, gdzie opiekują się nim szofer, lokaj, kucharka i pokojówka. Oprócz stanu zdrowia, dręczy go sprawa, która staje się coraz bardziej paląca: kto ma zostać dziedzicem jego fortuny? Niespodziewany list od dawnej dziewczyny wskazuje na to, że za młodu mógł zostać ojcem. Poszukiwania cofają nas do lat sześćdziesiątych – do niezwykłego świata swingującego Londynu, do wystawnych przyjęć i balów, do dziewcząt, debiutujących w wielkim świecie, i ich towarzyszy. Był to czas, kiedy wszystko wydawało się zmieniać, ale nie zawsze tak, jak oczekiwano. 
Wydawnictwo Marginesy, premiera: 15 marca

Inwigilacja - Remigiusz Mróz 
Opis: Chłopak, który zaginął kilkanaście lat temu na wakacjach w Egipcie, odnajduje się na jednym z warszawskich osiedli. Posługuje się innym nazwiskiem, i mimo że rodzice rozpoznają w nim syna, on sam utrzymuje, że nie ma z zaginionym nic wspólnego. Sytuację komplikuje fakt, że po przejściu na islam i powrocie do Polski mężczyzna znalazł się na celowniku służb. Gdy pojawiają się zarzuty, że przygotowuje zamach, zwraca się o pomoc do prawniczki, która niegdyś zasłynęła obroną Roma. Chyłka niechętnie podejmuje się sprawy. Słynie bowiem nie tylko z ciętego języka, ale też z niechęci do obcych. W dodatku nie jest przekonana, czy klient nie planuje zamachu… 
Wydawnictwo Czwarta Strona, premiera: 15 marca

I cóż, że o Szwecji - Natalia Kołaczek 
Opis: Co to jest „syndrom Bullerbyn”? Jak dogadać się z małomównym Szwedem? Czego potrzebuje do szczęścia przeciętny mieszkaniec kraju, w którym, jak mawiają złośliwcy, lato trwa jeden dzień? Jak w praktyce wygląda słynne szwedzkie równouprawnienie? Autorka odpowiada na te pytania, oprowadzając czytelnika po galerii utopijnych portretów jednego z najszczęśliwszych narodów Europy, w otoczeniu stereotypowych łatek i etykiet przypisywanych Szwedom, jak również pośród krytycznych przedstawień w krzywym zwierciadle. Wszystko po to, żeby lepiej poznać Szwecję i jej mieszkańców. Czy dzieli nas coś więcej niż Bałtyk? 
Wydawnictwo Czwarta Strona, premiera: 15 marca

Magia olewania - Sarah Knight 
Opis: To książka dla tych, którzy pracują za dużo, za mało wolnych chwil spędzają na rozrywce i nigdy nie mają wystarczająco dużo czasu dla ludzi i spraw, które naprawdę ich uszczęśliwiają. Dzięki niej dowiesz się: Dlaczego przejmowanie się tym, co pomyślą inni jest Twoim najgorszym wrogiem i jak przestać to robić? Jakie są proste kryteria oddzielania tego, czym powinniśmy się przejmować od tego, czym nie warto zaprzątać sobie głowy? Jak praktykować sztukę nieprzejmowania się nieistotnymi rzeczami oraz nielubianymi ludźmi, nie zachowując się jednocześnie w sposób bezduszny i lekceważący? Jak opanować sztukę mówienia „nie”? 
Wydawnictwo Muza, premiera: 15 marca

Naucz się żyć - Mats i Susan Billmark 
Opis: Jak często czujesz, że życie przecieka Ci przez palce, że zbyt często towarzyszy Ci lęk i stres? Czasem w codziennym pędzie niepostrzeżenie tracimy radość, jaką dają nam proste, ale ważne rzeczy. Próbując sprostać oczekiwaniom innych, tłumimy uczucia i gubimy samych siebie. Mats i Susan Billmark napisali ten poradnik na podstawie własnych doświadczeń. Odwołując się do przebytych terapii, swoich rozmów i obserwacji bliskich, podpowiadają między innymi: jak zaakceptować siebie, jak szukać w życiu celów i pasji, jak pozbyć się niepokoju o przyszłość. W ten sposób nauczyli świadomego życia już blisko pół miliona Szwedów. 
Wydawnictwo Otwarte, premiera: 15 marca

Życie pasterza. Opowieść z Krainy Jezior - James Rebanks
Opis: Bestseller „New York Timesa”. James Rebanks powrócił z wielkiego miasta na wieś, aby pracować na farmie, którą jego rodzina prowadzi od sześciuset lat. Z dala od zgiełku wiedzie proste życie w Krainie Jezior, gdzie ludzie od wieków hodują owce. Jego wybór stał się inspiracją dla milionów zabieganych, uzależnionych od smartfonów i poszukujących spokoju ludzi. Rebanks opowiedział im o świecie, w którym najważniejsze wartości wciąż mają sens, a relacje między jego mieszkańcami pozostały autentyczne, choć nie zawsze łatwe. Książka Rebanksa to historia człowieka, który wbrew trendom odnalazł spełnienie w prostocie życia. 
Wydawnictwo Znak, premiera: 20 marca

Apetyt na więcej - Agnieszka Olejnik 
Opis: Życie nie zawsze układa się zgodnie z naszymi oczekiwaniami, a szczęście kryje się w najmniej spodziewanych miejscach. Jak rozpoznać drogę, która do niego prowadzi? Ewa czuje, że oszukuje siebie i swojego partnera, trwając w pozornie idealnym związku. Kobieta uświadamia sobie, że jedynym mężczyzną, którego naprawdę kocha, jest Andrzej. Jednak na przeszkodzie ich miłości staje ciąg nieporozumień. Tymczasem Klaudia, borykająca się z problemem samoakceptacji, wyrusza na poszukiwania samej siebie. W trzeciej części bestsellerowego cyklu bohaterowie muszą zadać sobie pytanie, kim są i czego pragną. 
Wydawnictwo Czwarta Strona, premiera: 29 marca

Czekam na Was, ale się nie śpieszcie - Kapsyda Kobro, Izabela Bartosz 
Opis: Ksiądz Jan Kaczkowski nazwał ją w jednym z wywiadów „najintensywniejszą” znajomością. Pochodzili z dwóch różnych światów. Ona – Kapsyda Kobro-Okołowicz, zdeklarowana ateistka. Kiedyś szefowa fundacji Rak’n’Roll, sama doświadczona przez chorobę nowotworową. On – niezwykły ksiądz, twórca hospicjum w Pucku. Kapsyda przez dwa lata pomagała księdzu Janowi w hospicjum. Podczas wspólnej pracy rozmawiali o wszystkim – o Bogu, o cierpieniu, o złych i dobrych ludziach, jedzeniu, podróżach. Tak narodziła się przyjaźń. A teraz ta książka – opowieść o Hardym Johnym, jak nazywała księdza Kaczkowskiego Kapsyda. 
Wydawnictwo Czerwone i Czarne, premiera: 29 marca

Taka jak ty - Gabriela Gargaś 
Opis: Karolina i Mariona przyjaźniły się od dziecka. Wśród bloków z wielkiej płyty huśtały się „od dechy do dechy”, wisiały na trzepaku głową w dół i zwierzały się z pierwszych zauroczeń. Gdy weszły w dorosłość, ich przyjaźń trwała, a one wiedziały o sobie wszystko. Mariona jako pierwsza wyszła za mąż i urodziła dwóch chłopców. Dom, praca i mąż stały się jej całym światem. Bywały chwile, gdy zawiedziona spoglądała na swoje życie, w którym brakowało spontaniczności. Wtedy za sprawą koleżanki poznała Bartka. Między dwojgiem dorosłych zaczęło rodzić się uczucie. Karolina zwlekała z założeniem rodziny. Zdeklarowana singielka, chłonęła życie i korzystała z jego uroków. 
Wydawnictwo Filia, premiera: 29 marca

29 komentarzy:

 1. Na pewno skuszę się na ,,Inwigilację", ale ciekawi mnie także ,,Magia olewania".

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety żadna książka mnie zbytnio nie zainteresowała :/

  OdpowiedzUsuń
 3. ,,Magia olewania i ,,Naucz się żyć" bardzo mnie ciekawią :D na pewno się nimi zainteresuję jak tylko gdzies spotkam. Pozdrawiam!
  http://laurel-writes.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę parę ciekawych pozycji, ale "Inwigilację" najbardziej chcę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pewnie sięgnę po Mroza, jak tylko wreszcie przeczytam inne jego książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chętnie dowiem się czegoś więcej o Szwecji...

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam na wiele, ale niestety na nic z Twojego postu! Dla mnie będzie to: Zakazane życzenie, Gniew i świt, Dwie niedźwiedzice i Każdy jej strach :) I jeszcze ciekawe sci-fi... Problem trzech ciał, o.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ile pięknych okładek. Kuszą mnie bardzo mocno

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety nic dla mnie, ale trzeba przyznać, że niektóre okładki są piękne :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Zdecydowanie kilka tytułów mnie tutaj przyciąga. Jak chociażby "Cząstka ciebie i mnie", "Magia olewania" czy "Naucz się żyć". ;)
  Pozdrawiam,
  Ania.

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Najbardziej intryguje mnie "Taka jak Ty" oraz "Julia i jej córki". :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ile cudownych książek, a okładki przepiękne :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Same znakomitości. Nie wiem co wybiorę, ale coś na pewno znajdzie się na mojej półce
  Zaczytanego!

  OdpowiedzUsuń
 14. Na szczęście nic mnie jakoś szczególnie nie zainteresowało, bo w tym miesiącu już prawie zbankrutowałam przez książki, uff :D

  OdpowiedzUsuń
 15. W pierwszej kolejności chciałabym poznać "Julię i jej córki" oraz "Inwigilację", ale widzę jeszcze kilka interesujących tytułów :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Z wymienionych pozycji czekam jedynie na "Inwigilację". Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja koniecznie muszę kupić "Taką jak ty" Gabrieli Gargaś bo uwielbiam jej książki :) Oprócz tego czekam na najnowszą powieść Kim Holden

  OdpowiedzUsuń
 18. W marcu będzie kilka pozycji, które przyciągnęły moją uwagę.
  Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Magia olewania już do mnie leci :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Trzy pierwsze pasują mi z opisu :) I może nawet "Magia olewania", mimo że średnio lubię poradniki.

  OdpowiedzUsuń
 21. Dla mnie stanowczo INWIGILACJA, ponieważ wszystkie pozostałe tomy z Joanną Chyłką w roli głównej już za mną. Zatem czekam z niecierpliwością na tom numer 5

  OdpowiedzUsuń
 22. Jakoś nic mnie specjalnie nie intryguje w tym miesiącu. ;)
  Buziaki. ;**

  OdpowiedzUsuń
 23. Naucz się żyć już u mnie na blogu :) Polecam. Poza tym widze że wydawnicze nowości podobne jak u mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 24. ,,Życie pasterza" chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Magia olewania - to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Dzisiaj pojawiła się na rynku księgarskim książka Jamesa Rebanksa " Życie pasterza" , zainteresowanie czytelników jest duże .

  OdpowiedzUsuń
 27. Przeczytałem " Życie pasterza " i naprawdę nie zawiodłem się . Refleksyjna, piękna opowieść o życiu, z dala od zgiełku wielkiego miasta

  OdpowiedzUsuń