niedziela, 24 maja 2015

Moje najbliższe plany czytelnicze :)


Z okazji imienin, zostałam obdarowana wspaniałymi książkami :) Plany czytelnicze na najbliższy czas zapowiadają się więc bardzo interesująco: 

1. „Rozważna i romantyczna”, Jane Austen – mój „Angielski ogród” powiększył się dzisiaj o kolejną książkę:) Czy losy impulsywnej Marianny i rozważnej Eleonory, będą równie ciekawe jak losy bohaterów Elizabeth Gaskell? Czas na kolejną część klasyki angielskiej literatury :) 

2. „Pora na życie”, Cecelia Ahern – nie ustaję w zgłębianiu twórczości Ahern. Bohaterką tej książki jest Lucy – singielka, która mieszka z kotem w wynajętej kawalerce i prowadzi mało satysfakcjonujące życie. Naprawić je ma samo Życie. Fabuła wydaje się niebanalna. 

3.  „Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli”, Ałbena Grabowska – kocham sagi, a zapowiada się, że ta ma wszystko, co dobra saga mieć powinna: losy rodziny na przestrzeni wieku, wojna i romanse w tle. Zdziwiłabym się, gdyby w „Stuleciu Winnych” powiało nudą. 

4. „Jej wszystkie życia”, Kate Atkinson – zastanawialiście się, jak to jest przeżyć swoje życie jeszcze raz? I jeszcze raz? Aż w końcu zrobi się wszystko tak, jak należy? Czy da się uniknąć w życiu błędów? O tym jest „Jej wszystkie życia”. Mam nadzieję, że będzie inspirująca.

14 komentarzy:

 1. Bardzo się cieszę, że poznajesz klasykę!
  Sama się w niej zakochałam! :)

  Co do "Angielskiego Ogrodu" - marzy mi się, by wydali w końcu "Emmę" - muszę mieć tę książkę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tak, zdecydowanie powinni wydać "Emmę" i jeszcze "Jane Eyre" Charlotte Bronte :)

   Usuń
  2. Emma - mam nadzieję - pojawi się w najbliższych miesiącach.
   Widzę dla niej jakieś żółte kolory ;)

   Na "Jane Eyre" bym nie liczyła - wszystkie powieści (o ile się nie mylę) sióstr Bronte wydaje wydawnictwo MG :)

   Usuń
  3. Podpisuję się pod tym, żeby okładka "Emmy" była żółta:) A w wydawnictwie MG czekam z utęsknieniem na wszystkie 7 tomów "W poszukiwaniu straconego czasu":)

   Usuń
 2. Nie czytałam "Pory na życie", ale bardzo chciałabym przeczytać. Życzę miłej lektury!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaczęłam ją właśnie czytać i zapowiada się bardzo ciekawie. Wkrótce zamieszczę recenzję:)

   Usuń
 3. "Rozważna i romantyczna" polecam, warto przeczytać. A co, do pozostałych to najbardziej zaciekawiła mnie książka "Jej wszystkie życia". Miłej lektury:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że podobała Ci się "Rozważna i romantyczna". Pamiętam, że film z Hugh Grantem i Emmą Thompson wywarł na mnie duże wrażenie :)

   Usuń
 4. Książką też nie będziesz zawiedziona:)

  OdpowiedzUsuń
 5. czytałam "Rozważna i romantyczna", polecam! miłej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, jestem prawie pewna, że mi się spodoba:)

   Usuń
 6. Polecam 'Stulecie Winnych" - czytałam i jestem zachwycona, ale z drugiej strony mogę być mało obiektywna ponieważ kocham sagi rodzinne. mimo to polecam gorąco :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytałam już całą sagę, a właściwie ją pochłonęłam:) Rzeczywiście jest godna polecenia. Wkrótce zamieszczę recenzję ostatniego tomu:)

   Usuń