wtorek, 13 marca 2018

Zapowiedzi książkowe – marzec 2018


Dawno nie było na blogu postu o książkowych premierach. W tym miesiącu nadrabiam zaległości, prezentując Wam siedem najciekawszych, moim zdaniem, zapowiedzi marca i jedną, która premierę będzie miała dopiero w kwietniu. Szczególnie czekam na „180 sekund” i „Testament”, a Wy?

„Z nienawiści do kobiet” – Justyna Kopińska
Książka najczęściej nagradzanej dziennikarki. Zbiór reportaży to historie o najważniejszych sprawach, którymi żyła cała Polska. Książkę otwiera opowieść syna o Violetcie Villas, artystce, która odniosła ogromny sukces, była podziwiana przez miliony, a zmarła w samotności. Tekst „Ksiądz pedofil odprawia dalej” to szokująca historia dziewczynki podstępem wywiezionej od rodziców i gwałconej przez księdza, a reportaż „Z nienawiści do kobiet” pokazuje, jak wojsko zamiata pod dywan molestowanie seksualne kobiet. Z twórczości Kopińskiej wyłania się obraz nieskutecznego wymiaru sprawiedliwości i ludzi pozostawionych z poczuciem krzywdy.
Wydawnictwo Świat Książki, premiera: 8 marca

„A gdyby tak...” – Sylwia Trojanowska
Czy może nas zaskoczyć nasza własna przeszłość? To miała być kolejna nudna konferencja szkoleniowa. Gdy do sali wykładowej wchodzi Aleksander, Zuzanna nie może uwierzyć, że to ten mężczyzna, który na studiach złamał jej serce. Dzisiaj oboje mają po czterdzieści lat, a za sobą nieudane małżeństwa. A gdyby tak dać swoim uczuciom jeszcze jedną szansę? Kiedy wydaje się, że najtrudniejsze chwile to już przeszłość, dramatyczna wiadomość zmienia wszystko. Co wybierze Zuzanna, gdy pozna prawdę? Takie historie nie zdarzają się często, a niektóre decyzje łatwo oceniać… Dopóki nie padnie pytanie: a gdyby chodziło o nas?
Wydawnictwo Czwarta Strona, premiera: 14 marca

„Testament” – Remigiusz Mróz
Znany warszawski ginekolog niespodziewanie otrzymuje ogromny spadek od jednej ze swoich pacjentek, choć przyjął ją w gabinecie tylko raz. W skład masy spadkowej wchodzi zapuszczona nieruchomość, która lata temu po reprywatyzacji stała się własnością kobiety. Kiedy lekarz jedzie na miejsce, czeka go kolejne zaskoczenie – odnajduje zwłoki w stanie zaawansowanego rozkładu, a niedługo potem ginekologiem interesuje się policja, gotowa aresztować go za przestępstwo. Lekarz chce, by reprezentowała go Joanna Chyłka, która była jego pacjentką. Mecenas waha się, jest bowiem zaabsorbowana obroną kogoś innego.
Wydawnictwo Czwarta Strona, premiera: 14 marca

„To jedno spojrzenie” – Dorota Milli
Rozalia Lis sądziła, że dokładnie wie, co będzie robić w życiu. Czasem jednak okazuje się, że jedno marzenie zastępuje drugie, powodując niemałe zamieszanie… Zostawia za sobą rodzinne Dźwirzyno, wyjeżdża do Warszawy i z determinacją zabiera się do realizacji swojego nowego pomysłu na życie – otwiera Salonik Spojrzeń. Wtedy w jej życiu pojawia się mężczyzna, z pozoru tak od niej inny, jak ogień różni się od wody. Podczas gdy Warszawę pochłania wiosna, rozbrzmiewająca śpiewem ptaków spragnionych słońca i szumem drzew, kołysanych lekkim wiatrem, Rozalia i Drogomir będą musieli zmierzyć się z przeciwnościami złośliwego losu.
Wydawnictwo Filia, premiera: 14 marca

„Zemsta i przebaczenie. Dolina spokoju” – Joanna Jax
Ostatni tom sagi „Zemsta i przebaczenie”. Bohaterowie próbują odpowiedzieć sobie na pytania, co jest w życiu najważniejsze i czym dla nich jest prawdziwe szczęście. Niektórym z nich przyjdzie zapłacić za to najwyższą cenę, a tkwiące w ludzkich duszach demony kolejny raz dadzą o sobie znać. Inni po wielu życiowych dramatach odnajdą spokój i swoje miejsce na ziemi. Dla kogo los okaże się łaskawy, a kogo nie oszczędzi? Jak wiele determinacji musi mieć w sobie człowiek, by poświęcić tak wiele dla miłości? Czym jest prawdziwa przyjaźń w egoistycznym, brutalnym świecie? Co zwycięży – zemsta czy przebaczenie?
Wydawnictwo Videograf, premiera: 14 marca

„180 sekund” – Jessica Park
Allison Dennis przeszła przez tak wiele rodzin zastępczych, że nauczyła się do nikogo nie przyzwyczajać. Adoptowana w wieku szesnastu lat nie wierzy w trwałość związków między ludźmi, jednak na trzecim roku college’u odkrywa, że nie może się wiecznie ukrywać. Pewnego dnia Allison zostaje wplątana w jeden z uczelnianych eksperymentów. Nagle na oczach gapiów musi spędzić sto osiemdziesiąt sekund z chłopakiem, którego nigdy wcześniej nie widziała. Wynik doświadczenia zaskakuje zarówno ją, jak i Esbena Baylora. Moc eksperymentu niespodziewanie przytłacza i jednocześnie elektryzuje dwoje nieznajomych.
Wydawnictwo Filia, premiera: 21 marca

„Delikwentki” – James Patterson
Abbie i jej trzy najlepsze przyjaciółki opuszczając pokład helikoptera, wkroczyły do najbardziej luksusowego hotelu, w jakim kiedykolwiek miały okazję nocować. Z okien ich luksusowego apartamentu widać zachwycające Monte Carlo. Nic więc dziwnego, że z miejsca zakochują się w słońcu, basenie i wykwintnym menu hotelowej restauracji. Przez cztery cudowne dni mogą żyć życiem kogoś innego. Zatłoczone nocne kluby, w których zabawa nigdy się nie kończy, oraz największe na świecie kasyna to mekka dla wszystkich pragnących zaszaleć. Abbie trafia do raju, który oferuje jej najlepszą rozrywkę. Gdy nazajutrz o poranku kobieta budzi się na jachcie otoczonym przez policję, wie, że stało się coś strasznego.
Wydawnictwo Albatros, premiera: 28 marca

„Emigrantki” – Janice Y. K. Lee
Trzy Amerykanki mieszkają z dala od ojczyzny w wielokulturowym Hongkongu. Ich rzeczywistość najlepiej opisują słowa – emigracja, wyobcowanie, samotność. Z pozoru niczym nie związane, obce sobie osoby złączy splot nieprzewidzianych zdarzeń. Mercy skończyła niedawno studia na uniwersytecie i szuka pomysłu na życie. Hilary żyje w dobrobycie, zajmuje się domem, lecz wszystkie jej myśli pochłania pragnienie dziecka, które może ocalić rozpadające się małżeństwo. Z kolei Margaret, do niedawna szczęśliwa matka trójki dzieci, próbuje pogodzić się z niewyobrażalną stratą. Każda z kobiet walczy z własnymi demonami, a ich spotkanie odmieni wszystko.
Wydawnictwo Literackie, premiera: 18 kwietnia

14 komentarzy:

 1. 180 sekund mnie ciekawi. Właśnie jestem w trakcie czytania książki Pani Sylwii Trojanowskiej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tych nic nie widzę, ale ostatnio w sumie sporo do mnie książek przybywa :D. Może się skuszę na stosik wyjątkowo ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na moje nieszczęście, widzę wiele tytułów dla siebie!
  Pozdrawiam,
  Subiektywne Recenzje

  OdpowiedzUsuń
 4. Testament i Delikwentki na pewno przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam poprzedni zbiór reportaży Justyny Kopińskiej i uważam go za kawał dobrej roboty, więc po "Z nienawiści do kobiet" mam ochotę sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie na półce jeszcze leży "Śmierć w Chateau Bremont" - też nowość marcowa, wkrótce po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nic z wymienionych. Chociaż kilka innych marcowych pozycji mnie zainteresowało, jak choćby "Jej wysokość P." czy "Dziesięć poniżej zera". Wydaje mi się, że w kwiecień zapowiada się ciekawiej i wtedy trudno będzie coś przyoszczędzić :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Polecam gorąco "A gdyby tak... <3

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy ty widziałaś te "Emigrantki"? :D
  Ja już mega chcę <3

  OdpowiedzUsuń
 10. Od samego początku tego roku pojawia się pełno ciekawych książek i ten miesiąc pod tym względem nie jest gorszy! Nie wiem jak zarobię na wszystkie lektury, które mnie interesują :D

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie!
  https://miedzypolkami-ksiazki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Najbardziej pożądanym przeze mnie tytułem jest "Z nienawiści do kobiet". Poprzednia książka autorki zrobiła na mnie wielkie wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Z powyższych propozycji zdecydowanie czekam na "180 sekund" :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie czekam na nic konkretnego z powyższych pozycji. ;)
  Pozdrawiam. ;**

  P.

  OdpowiedzUsuń
 14. ,,Emigrantki" ciekawią mnie najbardziej ;)

  OdpowiedzUsuń